Damien Rice wreszcie wraca. Nowy klip w sieci, płyta w listopadzie


2014.10.17

opublikował:

Damien Rice wreszcie wraca. Nowy klip w sieci, płyta w listopadzie

W sieci pojawił się nowy teledysk Damiena Rice’a. Utwór promuje wyczekiwany album „My Favourite Faded Fantasy”, który ukaże się 3 listopada. „Dokądkolwiek pójdziesz, zawsze mogę podążyć twym śladem” – to pierwsze słowa piosenki „I Don`t Want To Change You”.

Album „My Favourite Faded Fantasy” Rice wyprodukował przy współudziale Ricka Rubina (m.in. Slayer, Johnny Cash, Metallica, Slipknot, Red Hot Chili Peppers, ZZ Top). Prace odbyły się w Los Angeles i na Islandii. To dzięki Rickowi odzyskałem energię do pracy. Powód, dla którego tak długo pracowałem nad płytą jest taki, że zaczynałem ją i przestawałem pracować, zaczynałem i przestawałem pracować, więc niczego nie udało mi się napisać. Nie podobało mi się nic, co napisałem. Lecz kiedy pojawił się Rick, usiedliśmy razem, a on po prostu wszystko uprościł, co uspokoiło mój umysł – wyjaśnia Damien Rice.

Skąd aż osiem lat przerwy między „My Favourite Faded Fantasy” a poprzedzającą ją, platynową na Wyspach płytą „9”?  Czasami coś, co lubisz musisz na pewien czas odłożyć na bok, aby móc później odkryć to na nowo – tłumaczy Irlandczyk.

Polecane

Share This