Damon Albarn zapowiada nowe płyty Gorillaz oraz The Good, the Bad & the Queen


2014.10.21

opublikował:

Damon Albarn zapowiada nowe płyty Gorillaz oraz The Good, the Bad & the Queen

Frontman Blur zdradził, że ma w planach nagranie kolejnych płyt Gorillaz oraz The Good, the Bad & the Queen. W rozmowie z The Sydney Morning Herald Albarn zadeklarował, że na płytę Gorillaz poczekamy do 2016 roku. Krążek będzie następcą wydanej w 2011 roku płyty „The Fall”.

Artysta ma dobre wieści także dla fanów projektu The Good, the Bad & the Queen. W 2007 roku grupa, w składzie której obok Albarna znaleźli się także Paul Simonon z The Clash, Simon Tong z The Verve, Danger Mouse oraz nigeryjski perkusista Tony Allen wydała płytę „The Good, the Bad & the Queen”. Krążek spotkał się z bardzo dobrym odbiorem, ale niestety jak dotąd nie doczekał się następcy.

Damon zapytany o plany nagrania kolejnego albumu Blur, unikał jednoznacznej odpowiedzi. Mogę wyobrazić sobie to w jakiejś wizji przyszłości, ale w tej chwili nie ma czasu na przyszłość. Liczy się teraźniejszość. Kto wie, być może nie jestem chętny, by mówić o tym teraz, ale kiedyś zrobię to ot tak – powiedział enigmatycznie. Studyjną dyskografię Blur zamyka krążek „Think Tank” z 2003 roku.

W tym roku ukazała się solowa płyta Albarna zatytułowana „Everyday Robots”.

Polecane

Share This