„Dancechlor” – nowy singiel Zuzy Jabłońskiej już dostępny

Wokalistka nazywa piosenkę "próbą oczyszczenia".


2024.06.15

opublikował:

„Dancechlor” – nowy singiel Zuzy Jabłońskiej już dostępny

fot. mat. pras.

Zuza Jabłońska publikuje nowy singiel i… znów skłania do myślenia. Artystka konsekwentnie udowadnia, że nie boi się podejmowania tematów, które dla wielu są po prostu zbyt bolesne. Prawdziwy, szczery i bezkompromisowy – taki właśnie jest „Dancechlor”. Utwór stanowi konfrontację z trudnymi emocjami, które sprawiają, że w końcu stajemy się wobec nich całkowicie bezradni i bezsilni.

„Tak działa świat”, „zawsze mogło być gorzej”, „nie przesadzaj” – kto choć raz nie usłyszał tych słów? I czuł się niedoceniany, niesłyszany, gorszy? „Dancechlor” jest buntem, krzykiem i niezgodą. To próba oczyszczenia, uwolnienia i głos w imieniu tych, których przepełnia frustracja, bo znów muszą udowadniać swoją wartość i zwyczajnie już nie mają siły krzyczeć. Ja krzyczę za nich – komentuje Zuza.

Zuza Jabłońska wciela się w rolę przewodniczki, narratorki i odważnie, krok po kroku, przeprowadza przez ciąg zdarzeń, sytuacji i słów. Towarzyszą temu uczucia, którym w końcu ulegamy, gdy wydaje nam się, że to jedyne rozwiązanie. Artystka udowadnia, że wcale tak nie musi być i jest wyjście z tej sytuacji – to tytułowy „Dancechlor”. Zachęca tym samym, by nie rezygnować z walki o najważniejszą osobę na świecie, czyli siebie.

SPRAWDŹ TAKŻE: Dorota Gardias nagrała singiel, wspierający polską reprezentację. „Dlaczego nie ma przycisku ‚odzobacz’”?

Zuza skradła serca fanów w 2018 r., kiedy to talent zaprowadził ją do finału pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids”. W tym samym roku wydała singiel „Powiedz mi to w twarz”. Teledysk zyskał 20 mln wyświetleń, z kolei singiel uzyskał status platyny. Ma za sobą premierę debiutanckiego albumu i nominację do Fryderyków, a także udział w projektach muzycznych Disneya. W 2021 roku została zaproszona przez producenta muzycznego Pawbeatsa do projektu płytowego „Nocna”, w którym wykonywała utwór „Azyl” z raperem VNM. Pod koniec 2023 roku, utwór Zuzy Jabłońskiej zatytułowany „Inny Świat” (2023) znalazł się na soundtracku do filmu „Akademia Pana Kleksa”. Aktualnie artystka występuje podczas trasy koncertowej „Kleks Na Żywo” w największych halach w całym kraju.

Polecane

Share This