Danny Brown zapowiada album. Inspiracje? Joy Division, Raekwon, System Of A Down


2016.08.17

opublikował:

Danny Brown zapowiada album. Inspiracje? Joy Division, Raekwon, System Of A Down

„Atrocity Exhibition” to jeden z najbardziej wyczekiwanych albumów tej jesieni. 30 września Danny Brown wyda w prestiżowej wytwórni Warp następcę doskonale przyjętego albumu „Old” (2013). Tytuł nadchodzącego krążka pochodzi z piosenki Joy Division otwierającej słynny album „Closer” (1980). To właśnie kultowa angielska grupa jest główną inspiracją stojącą za „Atrocity…”.

„W tym kawałku Ian Curtis śpiewa o jakimś nienormalnym spektaklu, którego jest częścią. O tym, że ludzie mają wobec niego pewne oczekiwania, chcą, by zachowywał się w określony sposób. Czuję się tak samo. Wiele osób spodziewa się po mnie jakichś szalonych, naćpanych dziwactw”, tłumaczy Brown.

Inne inspiracje stojące za płytą to m.in. Raekwon, wczesna Bjork, Talking Heads oraz „Toxicity” System Of A Down. Brown przyznał także, że podczas prac nad płytą słuchał intensywnie ostatniego wydawnictwa Radiohead, „A Moon Shaped Pool”.

Brown pracował nad „Atrocity…” ze swoim wieloletnim współpracownikiem Paulem White’em w Londynie. Na płycie ma się znaleźć wiele sampli. Uzyskanie praw do nich kosztowało Browna i White’a 70 tys. dolarów.

Tracklista:

01 Downward Spiral

02 Tell Me What I Don’t Know

03 Rolling Stone (featuring Petite Noir)

04 Really Doe (featuring Kendrick Lamar, Ab-Soul & Earl Sweatshirt)

05 Lost

06 Ain’t It Funny

07 Goldust

08 White Lines

09 Pneumonia

10 Dance In The Water

11 From The Ground (featuring Kelela)

12 When It Rain

13 Today

14 Get Hi (featuring B-Real)

15 Hell For It

 

Polecane

Share This