Das EFX i Potwierdzone Info na Original Source Up To Date


2013.08.17

opublikował:

Das EFX i Potwierdzone Info na Original Source Up To Date

Organizatorzy Original Source Up To Date przygotowali dobre i złe wiadomości. Tych pierwszych jest więcej, ale zacznijmy od złej informacji – z przyczyn technicznych z festiwalu wycofał się R. A. The Rugged Man. W jego miejsce pojawi się za to legendarna rapu Das EFX oraz Tede, Diox i Sir Michu, czyli Potwierdzone Info. Festiwal odbędzie się w dniach 20-21 września w Białymstoku.

{reklama-hh}

Das EFX to powstała w 1988 roku grupa hip hopowa składająca się z MC`s Drayz oraz Skoob`a. Zostali zauważeni przez EPMD podczas lokalnego, nowojorskiego konkursu talentów. Dzięki temu dostali szansę pokazania się całemu światu debiutanckim albumem „Dead Serious” z 1992 roku. Oczywiście szansa została w pełni wykorzystana – płyta zdobyła tytuł platynowej. Das EFX to jedna z grup, która nadała kształt współczesnemu hip-hopowi.

Potwierdzone Info to powiew świeżości w polskim rapie. Diox, Tede i Sir Michu łączą siły, żeby zrobić na rodzimej scenie porządek. Diox jest jednym z najbardziej cenionych raperów młodego pokolenia, zdobywał względy ludzi jako część HiFi Bandy oraz na Original Source Up To Date. Tede natomiast urósł już do rangi legendy warszawskiej sceny. Jego ostatni album, „Elliminati” przyniósł mu chyba większy fejm niż „S.P.O.R.T.”. Skład uzupełnia wszechstronny, utalentowany, odpowiedzialny za warstwę muzyczną na albumach Tedego producent – Sir Michu. Ich album, „Przypadek #Niesondze”, ukaże się w październiku, ale jego promocja już trwa – bus PI śmiga po Polsce i gra obwoźne koncerty.

Trwa przedsprzedaż karnetów na festiwal. Promocyjna pula 300 sztuk w cenie 39zł wyprzedała się w całości, obecna cena karnetu to 59zł. Uruchomiono także sprzedaż biletów jednodniowych. Koszt biletu na piątek to 29zł, a na sobotę 39zł.

Polecane

Share This