Das EFX na MTV Gdańsk Dźwiga Muzę


2011.06.08

opublikował:

Das EFX na MTV Gdańsk Dźwiga Muzę

To druga – po Chali 2nie – zagraniczna gwiazda tej imprezy.

Das EFX to amerykańska grupa raperów, w skład której wchodzą Krazy Drayzy (prawdziwe nazwisko Andrew Weston) i Skoob (Will Hines). Stworzony przez nich unikalny styl był inspiracją dla innych artystów i istotnie wpisał się w historię światowej muzyki hip hop. Ich utwory „Real Hip-Hop” czy „They want efx” to klasyka znana każdemu słuchaczowi rapu, bez których trudno sobie wyobrazić taneczne imprezy i turnieje, takie jak festiwalowy Hip-Hop Dance Battle, którego finały odbędą się tuż przed koncertami gwiazd.

Oprócz Das EFX, w piątek na scenie wystąpi również Abradab (Marcin Marten), fanom hip hopu znany jest zarówno z działalności solowej, jak i z legendarnego składu Kaliber 44. W 2000 roku, po wydaniu trzeciego krążka zatytułowanego „3:44” zespół zawiesił działalność, a Abradab rozpoczął karierę solowa. Dotychczas nagrał cztery albumy, z których ostatni to wydany w 2010 roku „Abradabing”.

 

Przed Abradabem specjalnie przygotowane show zaprezentują światowej klasy beatboxerzy: DHARNI, FATTY K oraz BLADY KRIS. 

Dharni, Fatty K i Blady Kris wcielą się również w rolę jury Beatbox Battle – turnieju dla beatboxerów, który odbędzie się drugiego dnia Festiwalu i w którym do wygrania jest 1 000 PLN. Dodatkowa atrakcją będą warsztaty z beatboxu, które poprowadzi Blady Kris dla chętnych, wyłonionych spośród publiczności. Warsztaty będą miały miejsce w piątek 5 sierpnia.

 

Więcej informacji na: www.festiwalmtv.pl

Polecane

Share This