Dave Gahan zapowiada album z coverami. Pierwszy singiel już dostępny


2021.10.10

opublikował:

Dave Gahan zapowiada album z coverami. Pierwszy singiel już dostępny

foto: Ewelina "Eris" Wójcik / mfk.com.pl

Dave Hahan zaprezentował pierwszy singiel z nadchodzącej płyty „Imposter”. Wydawnictwo będzie jego kolejną kooperacją z Soulsavers. Wydawnictwo zawierające 10 coverów i dwie autorskie kompozycje trafi na rynek 12 listopada.

Gahan i Rich Machin stworzyli swoją wersję napisanej przez Chan Marshall (Cat Power) w 1998 roku piosenki „Metal Heart”. Dodatkowo każdy fan może obejrzeć specjalny materiał ze studia Shangri-La, w którym pracował Dave i Rich.

To chyba mój ulubiony utwór w tym momencie. To naprawdę świetna kompozycja, ponieważ jest swojego rodzaju łukiem. Zaczyna się od drobnostki, a rośnie do rozmiarów potwora – mówi o kompozycji Dave Gahan.

Dave zabiera słuchaczy w osobistą podróż z 12 skrupulatnie dobranymi piosenkami z różnych gatunków i epok, w tym utworami Neila Younga, Boba Dylana, PJ Harvey, Charliego Chaplina, Cat Power i Marka Lanegana. Niedopatrzeniem byłoby nazwanie „Imposter” zwykłym albumem. To raczej opowieść pełna piosenek, których Dave Gahan & Soulsavers słuchali, które studiowali i którym dali nowe życie. Wszystkie utwory mają dla Dave’a głębokie znaczenie, czyniąc „Imposter” odzwierciedleniem jego drogi – historią opowiedzianą przez innych, ale przy pomocy własnego głosem.

Kiedy słucham głosów i piosenek innych ludzi – co ważniejsze, sposobu, w jaki je śpiewają i interpretują słowa – czuję się jak w domu – wyznaje Dave Gahan. – Utożsamiam się z tym. Koi mnie to bardziej niż cokolwiek innego. Na płycie nie ma ani jednego wykonawcy, który by mnie nie poruszył. Wiem, że stworzyliśmy coś wyjątkowego i mam nadzieję, że inni to poczują, a [album] zabierze ich w małą podróż – zwłaszcza tych, którzy od lat kochają muzykę – dodaje.

Dave Gahan & Soulsavers – „Imposter” – tracklista:

1. The Dark End of the Street (oryg. James Carr)
2. Strange Religion (oryg. Mark Lanegan)
3. Lilac Wine (oryg. Elkie Brooks)
4. I Held My Baby Last Night (oryg. Elmore James)
5. A Man Needs a Maid (oryg. Neil Young)
6. Metal Heart (oryg. Cat Power)
7. Shut Me Down
8. Where My Love Lies Asleep (oryg. Gene Clark)
9. Smile
10. The Desperate Kingdom of Love (oryg. PJ Harvey)
11. Not Dark Yet (oryg. Bob Dylan)
12. Always On My Mind (oryg. Gwen McCrae)

Polecane

Share This