Dave Grohl wciąż myśli o drugim sezonie „Sonic Highways”


2018.07.06

opublikował:

Dave Grohl wciąż myśli o drugim sezonie „Sonic Highways”

foto: P. Tarasewicz

Jesienią 2014 roku Foo Fighters zaprezentowali wyjątkowy projekt „Sonic Highways”. W listopadzie grupa wydała płytę, na której znalazło się osiem utworów zarejestrowanych w ośmiu amerykańskich miastach. Muzycy nagrywali „Sonic Highways” w Chicago, Waszyngtonie, Nashville, Austin, Los Angeles, Nowym Orleanie, Seattle i Nowym Jorku. W każdym z miast towarzyszyli im wywodzący się z nich muzycy.

Ósmy album w karierze Sonic Highways był ścieżką dźwiękową towarzyszącą identycznie zatytułowanemu serialowi zrealizowanemu dla HBO. Kolejne odcinki produkcji opowiadały o lokalnej scenie każdego z ośmiu odwiedzonych przez zespół miast, dzięki czemu Dave’owi Grohlowi i jego grupie udało się stworzyć wyjątkową opowieść o historii amerykańskiej muzyki.

Dobry odbiór serialu pociągnął za sobą pytania o szanse na zrealizowanie kontynuacji. Wśród kilku powielanych w mediach teorii najczęściej powtarzała się ta, która sugerowała, że tym razem zespół uda się do Europy, by zwiedzić kultowe studia nagraniowe choćby w Londynie czy Berlinie. Choć Grohl przez ostatnie lata deklarował w wywiadach, że jest otwarty na realizację drugiej serii, dotychczas niewiele się w tej materii działo. W rozmowie z dziennikarzem „Rolling Stone’a” lider Foo Fighters przyznał, że projekt cały czas chodzi mu po głowie.

Cóż, pracujemy nad tym od sześciu lat i… żartuję. Drzwi są zawsze otwarte. Ten projekt przyniósł nam wiele wspaniałych rzeczy. Ta seria przyniosła nam wiele cudownych rzeczy. Teraz dzieciaki w szkołach w całym kraju tworzą własne wersje „Sonic Highways” opowiadające o miastach, w których mieszkają. Cały czas mam pomysł na drugą serię, więc pewnego dnia ona się pojawi – zadeklarował artysta.

Polecane

Share This