David Bowie zapowiada nowy klip (video)


2015.11.18

opublikował:

David Bowie zapowiada nowy klip (video)

David Bowie powraca! To już wiemy. Nowy, planowany dokładnie na 69-te urodziny najsłynniejszego „kameleona muzyki współczesnej” album zatytułowany będzie „Blackstar”.

Promujący go singiel, również p.t. „Blackstar” to prawie 10-minutowe, epickie dzieło, które po raz pierwszy ujawnione zostanie (dźwięk i video) w najbliższy czwartek, 19 listopada o godz. 21.50 polskiego czasu. Reżyserem klipu jest Johan Renck, odpowiedziany również za serial „The Last Panthers”, w którego czołówce wykorzystano fragment singla „Blackstar”.

8 stycznia David Bowie skończy 69 lat. Artysta szykuje na ten dzień prezent dla siebie i fanów. Dokładnie w dniu urodzin Bowiego do sklepów trafi jego nowa płyta zatytułowana „Blackstar”. Na podobny zabieg artysta zdecydował się w 2013 roku. Wówczas 8 stycznia zaskoczył cały muzyczny świat publikacją singla „Where Are We Now?” zapowiadającego nagrany po 10-letniej przerwie krążek „The Next Day”. Sama płyta ukazała się w marcu i zebrała niezwykle pozytywne opinie zarówno wśród krytyków jak i fanów. Artur Rawicz umieścił „The Next Day” na szczycie swojego zestawienia podsumowującego 2013 rok.

„Blackstar” będzie 25 albumem w karierze Bowiego. Będzie też płytą wyróżniającą się na tle wcześniejszych dokonań artysty. Na album złoży się 7 utworów nagranych z muzykami jazzowymi. Całość ma się zamknąć w 45 minutach.

Album „Blackstar” ukaże się w sprzedaży 8 stycznia 2016 r.

Polecane

Share This