David Gilmour współpracował przy nowej płycie ze Zbigniewem Preisnerem


2015.08.27

opublikował:

David Gilmour współpracował przy nowej płycie ze Zbigniewem Preisnerem

Przed kilkoma dniami David Gilmour zadeklarował, że rozdział zatytułowany „Pink Floyd” jest już ostatecznie zamknięty. Nie oznacza to bynajmniej, że artysta pożegnał się ze sceną i z nagrywaniem. Przeciwnie – już za cztery tygodnie do sklepów trafi jego nowy solowy album zatytułowany „Rattle That Lock”.

Fanów artysty zelektryzuje informacja, że większość utworów na płytę zorkiestrował słynny twórca muzyki filmowej – Zbigniew Preisner. Panowie pracowali już wcześniej przy poprzednim studyjnym projekcie Gilmoura i współpraca potoczyła się tak dobrze, że były lider Pink Floyd nie miał wątpliwości, do kogo zwrócić się także tym razem:

Świetnie mi się pracowało ze Zbigniewem przy okazji „On An Island”, więc pomyślałem, że ponownie skorzystam z jego talentu. Jest wyjątkowo wrażliwy na moją muzykę i świetnie rozumie, co chcę przekazać… Stworzył piękne aranżacje orkiestrowe, które nagraliśmy w londyńskich AIR Studios. To wspaniałe uczucie przebywać w jednym pomieszczeniu z 30-osobową orkiestrą, nagrywającą napisaną przez siebie muzykę – skomentował David Gilmour.

Album „Rattle That Lock” ukaże się 18 września w pięciu wersjach – cyfrowej oraz na płycie CD, w boksach CD DVD, CD Blu-Ray i na winylu (z kodem do darmowego pobrania płyty w wersji cyfrowej). Do sieci trafiło właśnie video, które wizualizuje zawartość wspomnianych boksów.

Polecane

Share This