David Lynch – płyta „The Big Dream” już w sprzedaży


2013.07.28

opublikował:

David Lynch – płyta „The Big Dream” już w sprzedaży

Na nowej płycie znalazło się 12 utworów – 11 autorskich oraz cover piosenki Boba Dylana „The Ballad of Hollis Brown”. Do krążka został też dołączony kod do ściągnięcia bonusowego utworu „I’m Waiting Here” z gościnnym udziałem szwedzkiej artystki Lykke Li.

Płyta „The Big Dream” nagrywana była w studio Asymmetrical należącym do Lyncha, a realizacją dźwięku i produkcją albumu zajął się Dean Hurley.

Nad zawartością krążka unosi się filmowy duch. Lynch używa swoich pełnych pogłosu gitar i głosu żeby przywołać pierwotne nastroje, które opisują jego dziwny świat. Utwory wypełnione są archetypami jakie można spotkać też w filmach Lyncha: femme fatale w „Star Dream Girl”, wrażliwy i romantyczny w „The Big Dream” i „Are You Sure”, łagodnie psychopatyczny w „Say It” i ekscentryczny w „Sun Can`t Be Seen No More”. Swój styl artysta opisuje jako „modern blues” i opowiada, że pisanie nowego materiału odbywało się podobnie do debiutu: „Większość piosenek to na początku bluesowy jam, a potem idziemy w inną stronę. To co powstaje na końcu to hybryda bluesa i nowoczesności.”

Tracklista:

1. The Big Dream

2. Star Dream Girl

3. Last Call

4. Cold Wind Blowin

5. The Ballad of Hollis Brown

6. Wishin’ Well

7. Say It

8. We Rolled Together

9. Sun Can’t Be Seen No More

10. I Want You

11. The Line It Curves

12. Are You Sure

Bonus Track: I’m Waiting Here (z Lykke Li) 

Polecane

Share This