Dawid Kwiatkowski, Natalia Przybysz, Daria Zawiałow i inne gwiazdy na happeningu Otwieramy Koncerty. Zobacz zdjęcia

2020.06.26

opublikował:


Inicjatorzy akcji Otwieramy Koncerty przypominają, że branża, która nadal czeka na sensowne propozycje odmrożenia, to nie tylko gwiazdy stojące na pierwszym planie, ale także instrumentaliści, chórki, menedżerowie, tancerze, fachowcy od nagłośnienia i oświetlenia, twórcy scenografii i opraw wizualnych, dostawcy i monterzy sprzętu, budowniczy scen, kierowcy i logistycy, pracownicy ochrony, wizażyści, styliści, fryzjerzy, pracownicy firm sprzedających bilety.

Wczoraj w Warszawie odbył się happening Nasza Ekipa Koncertowa, podczas którego artyści przypomnieli o wszystkich tych, bez których koncerty nie mogłyby się odbyć, apelując jednocześnie o wsparcie swoich współpracowników w trudnych czasach. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Krystyna Prońko, Majka Jeżowska, Red Lips, Patrycja Markowska, Dawid Kwiatkowski, Sorry Boys, Daria Zawiałow, Mery Spolsky, Kev Fox, Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Skubas i inni.

– Jako jedna z pierwszych branż zostaliśmy zamknięci i wciąż nie ma dla nas rozwiązań pozwalających na przetrwanie i powrót do pracy. Teraz tracimy sezon koncertów plenerowych, nad którym pracowaliśmy przez ostatnie miesiące z nadzieją, że pozwoli nam wrócić do normalności, że pozwoli nam uporać się z rosnącymi zadłużeniami. Jesienne trasy koncertowe przy aktualnych obostrzeniach nie są możliwe do realizacji z uwagi na zbyt wysokie koszty. Zwyczajnie nie stać nas na organizację takich koncertów. Potrzebujemy wsparcia Rządu, by to wszystko przetrwać. Potrzebujemy jasnego, rzetelnie przygotowanego, dostosowanego do specyfiki naszej branży planu ochrony miejsc pracy i powrotu do pracy opracowanego przez Rząd – czytamy w komunikacie Izby Gospodarczej Menedżerów Artystów Polskich, inicjatorów akcji Otwieramy Koncerty.

 

 

 

Polecane

Share This