Dawid Podsiadło coveruje Oasis w 2009 roku


2019.10.08

opublikował:

Dawid Podsiadło coveruje Oasis w 2009 roku

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

28 września Dawid Podsiadło zagrał największy koncert w swojej karierze. Na PGE Narodowym wypełnionym po brzegi  fanami (blisko 60 tysięcy ludzi), niewątpliwie wydarzyła się historia polskiej muzyki. Tym bardziej video, które trafiło właśnie do sieci, pokazuje jak długą i jednocześnie jak dynamiczną drogę przeszedł Dawid przez ostatnich 10 lat. Na klipie widzimy wokalistę śpiewającego fragment kawałka „Wonderwall” Oasis. Z opisu filmu dowiadujemy się, że jest to fragment występu Dawida z 27 marca 2009 roku. Konkurs Piosenki Anglojęzycznej – Let’s Sing a Song, w którym brał udział artysta odbył się w bibliotece w Dąbrowie Górniczej. Przypomnijmy, że kariera Dawida wybuchła po zwycięstwie w drugiej edycji X – Factora w 2012 roku.

Obecnie muzyk ma na swoim koncie 12 Fryderyków (na 18 nominacji). Cztery nominacje do MTV EMA, Paszport Polityki, dwie wygrane w Bestsellerach Empiku, nagrodę radia Eska, trzy nominacje do Superjedynek, nagrodę Trójki – Mateusza, wyróżnienie Glam Awards dwa Wiktory, statuetki TOPTrendy i Polsat SuperHit Festiwal.

Trzy albumy „Comfort and Happiness”, „Annoyance and Disappointment” i „Małomiasteczkowy” uzyskały status Diamentowych Płyt.

Zapowiedziana na przyszły rok akustyczna trasa „Leśna Muzyka”, sprzedała się w kilka minut.

Polecane

Share This