Dawid Podsiadło: „Dla mnie nauczyciel od zawsze był superbohaterem”


2019.04.09

opublikował:

Dawid Podsiadło: „Dla mnie nauczyciel od zawsze był superbohaterem”

fot. P. Tarasewicz

Wczoraj rozpoczął się ogólnopolski strajk nauczycieli, którzy domagają się podwyżek i powstrzymania reformy edukacji. Ministerstwo Edukacji Narodowej informowało wczoraj, że przystąpiło do niego 48,5% placówek, ale dane podawane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego mówią o ok. 70%. Rząd negocjuje ze związkowcami, by zawiesili protest przed mającymi rozpocząć się jutro testami gimnazjalnymi.

Strajk budzi skrajne emocje, stąd w sieci znajdziemy opinie zarówno osób popierających go jak i krytykujących. W pierwszej grupie jest Dawid Podsiadło, który przyznał na fanpage’u, że w pełni popiera protest.

Mam 25 lat. Chodziłem do żłobka, przedszkola, zerówki, potem skończyłem podstawówkę, gimnazjum i w końcu szkołę średnią. Prosta matematyka pokazuje, że przez ponad połowę mojego dotychczasowego życia przez 5 dni w tygodniu spędzałem większość dnia pod opieką nauczycieli w klasach i szkołach, które zaraz po moim rodzinnym domu były dla mnie najważniejszym miejscem, w którym zdobywałem wiedzę o życiu.

To ludziom, których spotkałem w szkole, w dużej mierze zawdzięczam swoją życiową drogę i jej kształt. Jak ktoś mnie dobrze zna, to wie, że dla mnie nauczyciel od zawsze był superbohaterem. Dlatego, gdy pytają mnie czy wspieram nauczycieli, to odpowiadam – całym sercem – zadeklarował artysta.

Fani podzieleni

W komentarzach rozpętała się burza. Jedni dziękują Dawidowi za wsparcie, inni krytykują zarówno jego postawę, jak i sam protest. – My jesteśmy z waszymi dziećmi często więcej niż wy i oddajemy im całe swoje serca za 2000 zł – pisze jedna ze strajkujących nauczycielek.

Nie brak jednak opinii osób, nazywających strajk nieetycznym, głównie dlatego, że zbiegł się z egzaminami. – „Nauczyciel, który wykorzystuje dzieci jako kartę przetargową, jest zwykłym partaczem” – stwierdza jeden z komentujących, pisząc przy okazji o Dawidzie: – Merytoryka tego gościa jest taka. Ponieważ przez większość swojego życia piłem mleko od krowy, to dla mnie krowa jest super bohaterem, i bardziej czuję się krową niż człowiekiem…. Nie każda gwiazda jest autorytetem.

Do wpisu ustosunkowała się także jedna z byłych nauczycielek wokalisty, pisząc: – Byłam tylko przez króciutka chwilkę Twoim wspomaganiem muzycznym,ale to Prawda czułam się ucząc z Tobą Dawidku 👍🏻❤️…” (pisownia oryginalna).

Polecane

Share This