Dawid Podsiadło do córki prezydenta: „Kinga, taki ładny apel miałaś…”


2020.08.08

opublikował:

Dawid Podsiadło do córki prezydenta: „Kinga, taki ładny apel miałaś…”

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Dziś odbył się jedyny koncert Męskiego Grania w tym roku. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, występy gwiazd MG można było oglądać w sieci. Podczas swojego występu, Dawid Podsiadło postanowił zareagować na ostatnie wydarzenia w kraju. Przypomnijmy, że wczoraj policja brutalnie rozpędziła środowiska LGBT protestujące przeciwko tymczasowemu aresztowaniu Margot – jednej z aktywistek LGBT. Doszło także do licznych zatrzymań i bezpodstawnego pokazu siły. Dawid skomentował te sytuację wplatając w tekst utworu „Trofea” słowa „Kinga, taki ładny apel miałaś”, odnosząc się do słów córki Andrzej Dudy, tuż po ogłoszeniu wyników w wyborach prezydenckich.

– Niezależnie od tego kto wygra wybory, wszyscy jesteśmy równi, nikt nie zasługuje na to, żeby być obiektem nienawiści, nikt nie może bać się wyjść z domu – mówiła Kinga Duda, tuż po wygranej swojego ojca w wyborach.

I o ile wtedy, po kampanii pełnej obraźliwych gestów w stronę środowisk LGBT, te słowa wydawały się po prostu niesmaczne, to dziś już wiemy, że były wypowiedziane tylko i wyłącznie w celu ocieplenia wizerunku homofobicznego polityka.

Polecane

Share This