Dawid Podsiadło dosadnie komentuje sytuację w Trójce


2020.05.16

opublikował:

Dawid Podsiadło dosadnie komentuje sytuację w Trójce

fot. P. Tarasewicz / CGM.PL

W piątek na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki znalazł się debiutujący utwór Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”. Utwór dosadnie komentuje m.in. wizytę prezesa PiS na cmentarzu, podczas kiedy rządowe zalecenia zakazywały obywatelom wstępu na nekropolie. Dyrektor Trójki wystosował w tej sprawie oświadczenie, w którym stwierdza, że złamano regulamin wprowadzając do głosowania piosenkę spoza listy. Sprawę dosadnie skomentował wzburzony Dawid Podsiadło, który otwarcie przyznał, że nie chce aby jego piosenki były grane w Trójce.

Trudno bez emocji patrzeć na kolejny przykład demolowania kultury.
Trójka miała zawsze specjalne miejsce w moim sercu, a o istnieniu kultowej listy słyszałem od urodzenia. Muzyczna redakcja Trojki od początku bardzo wspierała mnie i moją twórczość, za co zawsze będę wdzięczny.

Ale jeżeli na dzisiejszej antenie PR3, polityka jest ważniejsza niż muzyka, jeżeli piosenka powoduje powrót najgorszych komunistycznych praktyk, które znam tylko z książek i opowieści, to myślę że moje utwory też nie powinny być grane na tej antenie dopóki twórcza wolność słowa nie wróci na fale Trójki – nadpisał Dawid Podsiadło.

Polecane

Share This