Dawid Podsiadło łączy siły z Marcinem Gortatem w zaskakującym projekcie


2021.03.15

opublikował:

Dawid Podsiadło łączy siły z Marcinem Gortatem w zaskakującym projekcie

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Dawid Podsiadło od dawna nie ogranicza swoich aktywności jedynie do nagrywania i koncertowania. Artysta próbuje swoich sił w aktorstwie, niedawno wspólnie z Radkiem Kotarskim ruszył z serią podcastów, teraz wkracza na nowy grunt. Po udanym debiucie w roli koproducenta filmowego, muzyk postanowił zaangażować się biznesowo w bardzo bliski sobie gaming, a konkretnie – Esport.

Artysta zainwestował w Polską Ligą Esportową, obejmując tym samym udziały w spółce, której współwłaścicielem jest również od niedawna Marcin Gortat – polska gwiazda NBA.

Ci z was którzy mnie znają, a ponieważ znajdujemy się na moim profilu zakładam, że to całkiem spora część czytających, dostrzegli na pewno moją silną relację z grami video i wysokie uczucia którymi te gry obdarzam. Miło mi więc poinformować Was – zainteresowanych, a przy okazji całą resztę świata, która zapewne nie ekscytuje się tym tak bardzo jak my, że będę grał w grę. I to nie jedna i nie sam.
Dołączam do Polska Liga Esportowa, gdzie granie jest już czymś więcej, niż tylko rozrywką. To rozgrywka, nagrody, sława, puchary. We go pro! – komentuje artysta.

Sprawdź także: Dziarma mówi o Maliku Montanie, swoim powodzeniu u facetów i zdradza, co ją w nich podnieca

Polska Liga Esportowa przygotowuje rozgrywki w grach komputerowych, wprowadzając esport na zupełnie nowy, profesjonalny poziom, porównywalny do topowych projektów sportowych takich jak UEFA, NBA czy NFL – zarówno pod kątem jakości rozgrywek jak i towarzyszącej im oprawie.

Polska Liga Esportowa słynie z ligi Counter Strike: Global Offensive, czyli gry od wielu lat pozostającej w czołówce tytułów esportowych na świecie. Zwycięzca zeszłorocznych finałów ligi rywalizował o pulę nagród pieniężnych wysokości 100 000 złotych oraz nagrody indywidualne, takie jak lot do USA na mecz NBA. Rozgrywki CS:GO składają się z dwóch dywizji: Profesjonalnej oraz PGE Mistrzowskiej. Oprócz wspomnianej gry, zawodnicy mierzą się w takich tytułach jak Pro Evolution Soccer czy F1. W najbliższym czasie zostaną ogłoszone kolejne turnieje.

Esport jak i szeroko rozumiany Gaming – to jedna z najdynamiczniej rosnących gałęzi biznesu rozrywkowego, która dodatkową stopę wzrostu zanotowała wraz z nadejściem pandemii oraz wprowadzanych restrykcji i lockdownu. Powrót do rozrywki domowej przyczynił się do wzrostu wartości całej branży wirtualnej rozrywki.

Dawid Podsiadło wielokrotnie podkreślał, że prywatnie jest miłośnikiem gier, także ta inwestycja poza walorem biznesowym, jest dla niego także rozwinięciem własnych zainteresowań.

Na podobnym poziomie kocham muzykę, film i gry wideo. Wszystko to się ze sobą przenika i łączy – i bez choćby jednego z tych elementów, inne nie byłyby wystarczająco dobre – deklaruje Dawid.

Polecane

Share This