Dawid Podsiadło o nowej płycie: „Opowiadam o trudnych sprawach”


2018.08.21

opublikował:

Dawid Podsiadło o nowej płycie: „Opowiadam o trudnych sprawach”

foto: P. Tarasewicz

Jesienią do sklepów ma trafić trzeci solowy album Dawida Podsiadło. Na początku czerwca w sieci pojawił się teledysk do premierowego singla „Małomiasteczkowy”. Ponadto na swoim pierwszym koncercie od półtora roku, czyli na Open’er Festivalu, Dawid zaprezentował także utwór o roboczym tytule „Ballada”. Poniżej znajdziecie amatorskie nagranie prezentujące tę piosenkę.

W weekend Dawid był jedną z gwiazd Olsztyn Green Festivalu. Przy okazji występu artysta udzielił wywiadu Łukaszowi Kamińskiemu z „Gazety Wyborczej”. Artysta mówił w nim m.in. o tym, wyciąganiu wniosków ze swoich decyzji artystycznych i nie tylko.

W życiu artystycznym nie istnieje w sumie coś takiego jak błąd. Podejmujesz decyzje w oparciu o swoje dotychczasowe doświadczenia, o własne przekonania, o to, w co wierzysz. To oczywiste, że dziś, patrząc wstecz, widzę, że powinienem niektóre rzeczy zrobić inaczej. Ale wiem też, że miejsce, do którego dotarłem, w którym jestem dziś, jest właśnie wynikiem wszystkich moich decyzji, tych dobrych i tych złych. Błędy też potrafią być silnym motywatorem, motorem do działania – skomentował Dawid.

Kilkunastomiesięczna przerwa od koncertowania nie oznaczała, że wokalista nie zajmował się w tym czasie muzyką. Przeciwnie, jednym z zajęć, któremu artysta poświęcał się w tym czasie, było właśnie przygotowanie materiału na nadchodzący album.

Moja najnowsza płyta jest w sporej części opisem wydarzeń, które przeżyłem w trakcie półtorarocznej przerwy. Opowiadam o trudnych sprawach, z którymi musiałem się zmierzyć na każdym szczeblu: prywatnym i zawodowym. Właściwie powinienem żałować, że się wydarzyły, ale to dzięki nim mogłem napisać prawdziwe teksty, opowiedzieć historie, które mam nadzieję trafią do publiczności. Bez tych wszystkich przeżyć nie byłoby tej płyty. Podsumowując – błędy są bardzo potrzebne – ocenił.

Cały wywiad z artystą znajdziecie na tej stronie.

„Małomiasteczkowa trasa” wydarzeniem roku?

Wydawało się, że w polskiej muzyce w 2018 nie wydarzy się nic bardziej spektakularnego niż halowa trasa „Ekodiesel Tour” duetu TACONAFIDE. Taco Hemingway i Quebonafide wystąpili w największych polskich halach. Na podobny krok zdecydował się Dawid, tyle że jego trasa już teraz zapowiada się na większy sukces. Po wyprzedaniu koncertu w warszawskiej hali Torwar artysta dołożył kolejny występ w stolicy. Ten również się wyprzedał, więc obecnie w rozpisce „Małomiasteczkowej trasy” znajdują się już dwa występy w Warszawie. Dodatkowe koncerty trzeba było „dołożyć” także w Poznaniu i Wrocławiu.

Aktualnna rozpiska „Małomiasteczkowej trasy prezentuje się następująco:

27.10 – Katowice, Spodek
04.11 – Wrocław, Hala Stulecia (wyprzedany)
20.11 – Wrocław, Hala Stulecia
23.11 – Kraków, Tauron Arena
29.11 – Gdańsk/Sopot, Ergo Arena
01.12 – Szczecin – Netto Arena
05.12 – Poznań, Arena
06.12 – Poznań, Arena (wyprzedany)
08.12 – Warszawa, Torwar (wyprzedany)
16.12 – Warszawa, Torwar (wyprzedany)
17.12 – Warszawa, Torwar

 

Polecane

Share This