Dawid Podsiadło żałuje półtorarocznych wakacji?


2018.07.05

opublikował:

Dawid Podsiadło żałuje półtorarocznych wakacji?

foto: P. Tarasewicz

W sobotę Dawid Podsiadło wystąpi na głównej scenie Open’era. Tym samym wokalista oficjalnie kończy półtoraroroczne wakacje od koncertowania. Za tydzień zobaczymy go na Kazimiernikejszyn, w sierpniu pojawi się na Olsztyn Green Festivalu. Dawida nie zabraknie również na scenach tegorocznego Męskiego Grania. Zwieńczeniem roku będzie Małomiasteczkowa trasa, w ramach której jesienią artysta zawita do największych koncertowych hal w Polsce.

Zapowiadając przerwę od występów na żywo, wokalista mówił pod koniec 2016 roku: – Nie wiem, jakie jest inne życie i chciałbym je zobaczyć. Odpocząć, nabrać dystansu, poszukać inspiracji do nowych rzeczy, bo wydaje mi się, że rzeczy, które do tej pory zrobiłem, są pierwszym rozdziałem albo raczej prologiem. I kiedy odpocznę i zacznę robić muzykę na nowo, to moim zdaniem będzie lepsza i skorzysta na tym sztuka, więc to dobrze. Z perspektywy czasu artysta przyznaje, że zdążył solidnie zatęsknić za sceną. Na pytanie Jarka Szubrychta z „Gazety Wyborczej”, po co był mu półtoraroczny urlop, Dawid odpowiedział: – Może po to, by zrozumieć, że takich przerw chciałbym mieć w życiu jak najmniej? A już na pewno nie powinienem tracić czasu w tym momencie życia.

Dawid przyznał, że nieco inaczej wyobrażał sobie siebie na wakacjach i że z czasem zorientował się, że nie potrafi wypocząć, skupiając się na pozamuzycznych zajęciach. – Za dużo mam energii, żeby marnować ją na poszukiwanie innych, pozamuzycznych wyzwań. Dopóki chce mi się robić muzykę, będę to robił. Okazało się, że kiedy nie ma muzyki, baterie się nie ładują, wcale nie mam ochoty na inne rzeczy. Dzięki przerwie zrozumiałem, jak to działa, rozgryzłem ten skomplikowany układ – powiedział w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.

Wokalista wraca nie tylko na scenę. Jesienią ma się ukazać jego nowa płyta. Na początku czerwca w sieci pojawił się zapowiadający ją singiel „Małomiasteczkowy”.

Polecane

Share This