Day To Come debiutuje albumem „Lilies”


2010.11.04

opublikował:

Day To Come debiutuje albumem „Lilies”

Polska formacja Day To Come wydała właśnie debiutancki album „Lilies: The Heroic Story Of Love And Drama”, będący rockową opowieścią o miłości, zbrodni i grzechu.

Płyta składa się z 12 piosenek utrzymanych w stylistyce, którą sami muzycy nazwali love hard rock. Została nagrana w studiu New Project Production pod okiem Krzysztofa Maszoty, cenionego realizatora dźwięku. Mastering płyty miał miejsce w amerykańskim studiu Marcussen Mastering Studios. Gościnnie w jednym z utworów zagrał Wacek „Vogg” Kiełtyka, lider zespołu Decapitated. Zarówno produkcję, jak i wydanie płyty zespół zrealizował samodzielnie. Na uwagę zasługuje wyjątkowa, komiksowa oprawa graficza autorstwa Grzegorza „GiP`a” Pawlaka, oddająca historię opowiedzianą w piosenkach.


Album ma charakter koncepcyjny, przedstawia historię bohaterów żyjących w mrocznej, zbrodniczej rzeczywistości. Jedyne, na czym mogą polegać, to zimna broń i gorące kobiety. W koszmarnym i krwawym mieście Perditia City przeżywają swoje dramaty i miłości, szukają lepszego jutra, dnia, w którym wszystko ulegnie zmianie – stąd nazwa zespołu” – mówi Andrzej „Andy” Mitas, wokalista Day To Come.

Muzyka dostępna jest na oficjalnej stronie zespołu www.daytocome.com i na oficjalnych profilach formacji na portalach: Facebook (www.facebook.com/daytocome) oraz MySpace (www.myspace.com/daytocome). Oryginalne płyty z unikatową numeracją wkrótce trafią do sklepów muzycznych. Już dziś można je kupić poprzez stronę zespołu.

Dodatkowe info:

Zespół pochodzi z Iwonicza Zdroju w województwie podkarpackim. Istnieje od 2008 roku. Pełny skład zespołu ukształtował się w 2010 roku:

Andy – wokal

Gad D.  – gitary

Nail – gitary

Rafael – bas

Adam – perkusja

Zespół wystąpił na międzynarodowym festiwalu „Krushfest 2010”, którego gwiazdą był Tim „Ripper” Owens (ekswokalista Judas Priest). Debiutancki album zespołu był płytą wieczoru w audycji „Rock Radio” w Radiu Rzeszów.

Więcej na: www.daytocome.com

Polecane

Share This