De Mono w świetnej formie


2012.10.27

opublikował:

De Mono w świetnej formie

24 października w Filharmonii Bałtyckiej odbył się pierwszy z sześciu koncertów De Mono. W ramach jubileuszowego tournée zespół odwiedzi jeszcze Wrocław, Katowice, Kraków, Rzeszów oraz Warszawę.

Na występ w Gdańsku publiczność dopisała. Nie zabrakło takich przebojów jak „Znów jesteś ze mną”, „Kamień i aksamit”, „Moje miasto nocą”, czy „Kochać inaczej”. Nowe aranżacje przypadły do gustu publiczności, szczególnie „Statki na niebie”, na dźwięk których rozległy się gromkie brawa. Andrzej Krzywy – lider zespołu – był bardzo wzruszony i wielokrotnie dziękował swoim wiernym fanom.

Na kolejny koncert, który odbędzie się 29 października we Wrocławiu zostały już tylko pojedyncze bilety. W związku z dużym zainteresowaniem przed samym koncertem zostaną wprowadzone do sprzedaży wejściówki. Ilość wejściówek ograniczona!

 

 

Plan trasy:

24.10.2012r. Gdańsk Filharmonia Bałtycka

29.10.2012r. Wrocław Filharmonia Wrocławska

5.11.2012r. Katowice Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek

6.11.2012r. Kraków Filharmonia Krakowska

7.11.2012r. Rzeszów Filharmonia Podkarpacka

3.12.2012r. Warszawa Sala Kongresowa

Koncerty rozpoczynają się o godz. 20.00

Więcej informacji o jubileuszowej trasie koncertowej na www.demono.pl oraz funpage’u zespołu.

O De Mono:

Zespół powstał w 1987r. i do chwili obecnej jest jedną z najpopularniejszych polskich formacji muzycznych. Piosenki wyśpiewane głosem Andrzeja Krzywego takie jak: „Statki na niebie”, „Znów jesteś ze mną”, „Zostańmy sami”, „Kamień i aksamit”, „Moje miasto nocą”, „Kochać inaczej”, „Ostatni pocałunek”, „Wszystko jest na sprzedaż”, „Żyj tylko chwilą”, „Kim naprawdę jesteś” , „Kolory” „Póki na to czas”, „Poznaj siebie” ( program Big Brother) to wielkie przeboje, które zna i śpiewa po dziś dzień cała Polska!

W ciągu swego istnienia zespół zdobył wiele nagród i wyróżnień. Ostatnie to Złota Płyta za album „No Stress” z 2010r. Hity takie jak „Życie to Sen” czy „Jednym zdaniem” zaśpiewane przez Andrzeja Krzywego w duecie z Anna Dereszowską doczekały się fantastycznych teledysków i przez długie tygodnie nie schodziły z czołówek radiowych list przebojów.

„Póki na To czas” – przebój promujący płytę, był najczęściej granym utworem w polskich rozgłośniach radiowych w 2010r. Piosenka długo nie schodziła z czołówek list przebojów: Radia RMF FM i Radia ZET zdobywając tytuł „Radiowego hitu roku”. W Złotych Przebojach słuchacze wybrali piosenkę „Przebojem 2010 roku” a na antenie utwór pojawiał się częściej niż piosenki samego Michaela Jacksona! Na dodatek remix „Póki na to czas” jest hitem klubowym.

Wszystkie te sukcesy podsumowuje Nagroda Specjalna dla zespołu podczas ubiegłorocznej Gali Fryderyków. To czas wielu wyróżnień : nominacja do Tele Kamer Tele Tygodnia w kategorii „Zespół Roku” oraz do nagród Telewizji Publicznej – Super Jedynek. De Mono było gościem specjalnym festiwalu Top Trendy oraz Sopot Festival Top of the Top w Sopocie.

Ostatnia płyta „Spiekota“ to muzyczny kolaż zawierający największe przeboje lat 60. i 70. na nowo zaaranżowane przez De Mono oraz zaproszone młode gwiazdy sceny reggae.

Album jest odniesieniem do reggae‘owych korzeni De Mono i osobistych fascynacji zespołu (Andrzej w latach 80. był wokalistą legendarnej formacji Daab, a w latach 90. zespołu Sędzia Dread).

Dzięki zaproszonym gościom i nowej jakości jaką wnieśli do aranży, album stał się dziełem ponadpokoleniowym!

Na płycie usłyszymy min.: „Chodź Pomaluj Mój Świat“, „Wspomnienie“, „Modlitwę“ i tytułową „Spiekotę“.

Polecane

Share This