Dead Can Dance w Polsce!


2012.02.29

opublikował:

Dead Can Dance w Polsce!

Grupa Dead Can Dance wystąpi w warszawskiej Sali Kongresowej 15 października 2012 roku.

Dead Can Dance ogłosili daty i miejsca swojej europejskiej trasy koncertowej. Jest wśród nich Warszawa, gdzie Gerrard i Perry mają rzesze oddanych miłośników. Duet będzie w u nas promować swój najnowszy studyjny album, który ukaże się w tym roku. Oficjalnie żadnych informacji na temat tego elektryzującego fanów wydawnictwa jeszcze nie ma. Będzie to pierwszy album Dead Can Dance od 16 lat!

Duet Dead Can Dance, wyruszy w trasę koncertową po raz pierwszy od 6 lat.

We wrześniu ubiegłego roku, Brendan Perry, wystąpił w Polsce czterokrotnie, promując swój najnowszy solowy album — „Ark”. Ostatnio grupa wydała serię koncertowych EP-ek zatytułowanych „Live Happenings”. Ostatnią z nich można bezpłatnie pobrać ze oficjalnej strony zespołu. Lisę mogliśmy podziwiać w Warszawie podczas koncertu z Klausem Schulze w listopadzie 2008 roku (to z tego koncertu pochodzi zdjęcie powyżej).

UPDATE: jest oficjalna informacja prasowa – oto ona:

Dead Can Dance  wraca na scenę z nowym materiałem. Będzie to pierwszy koncert od momentu wielkiego sukcesu grupy z 2005 roku, kiedy to formacja wyprzedała całą trasę koncertową. World Tour 2012/2013 rozpocznie się w Europie, gdzie zagrają dwadzieścia dwa koncerty. Pierwszy występ odbędzie się w Istambule. Przez kolejne osiem miesięcy Dead Can Dance odwiedzi 4 kontynenty. W Polsce zagrają 15 października w Sali Kongresowej.

Podczas światowej trasy koncertowej Dead Can Dance będą prezentowali materiał z najnowszej płyty, która jest długo wyczekiwanym wydawnictwem po „Spiritchaser” z 1996 roku.

Jesteśmy bardzo podekscytowani wspólną pracą w studiu. Teksty zaczęliśmy pisać wiosną 2011, ostatnie nagrania zrealizujemy w Quivvy Studios w Irlandii na początku tego roku. – mówi Brendan Perry – To będzie wiosenny album, który zbiegnie się w czasie z naturalnym przebudzeniem wynikającym z reaktywacji grupy.Nasze plany koncertowa są bardzo zaawansowane, zebraliśmy wspaniałą grupę muzyków, którzy zdecydowali się zawiesić własne działania artystyczne na okres trwania World Tour’ 2012 / 2013

Sprzedaż biletów od 1 marca br.

Organizatorem koncertu jest klub Stodoła.

Polecane

Share This