Dead Star Talk krzyczą ile sił w płucach


2021.08.04

opublikował:

Dead Star Talk krzyczą ile sił w płucach

fot. mat. pras.

Duński zespół rockowy Dead Star Talk zaprezentował kolejny singiel z zapowiadanego albumu „Too Many Too Much”. Gitarowy numer nosi tytuł „Top Of Our Lungs”.Kawałek ma w sobie energię buntu i silnej niezgody na otaczającą nas rzeczywistość.

„Top Of Our Lungs” oraz wcześniejsze „Love Leash” i „Too Many Too Much” zapowiadają debiutanckie wydawnictwo Dead Star Talk „Too Many Too Much”. Za produkcję płyty odpowiada znany ze współpry z Metalliką Flemming Rasmussen (producent klasycznych albumów „Ride the Lightning”, „Master of Puppets” i „…And Justice for All”). Prace trwały od października do grudnia 2020 roku w jego Sweet Silence Studios w Kopenhadze. Album ukaże się w styczniu 2022 roku.

Dead Star Talk tworzą Christian Buhl (wokal, gitara akustyczna), Erik Jensen (bas), Günes Kocak (gitara prowadząca i elektryczna, wokale) oraz Claus Nielsen (perkusja). W tym składzie zaczęli pracować ze sobą w grudniu 2019 roku, chociaż cała czwórka zna się zdecydowanie dlużej. Każdy z członków Dead Star Talk grał kiedyś w założonej w 2003 grupie velvet8ball. Zespół istniał do 2007 roku, kiedy to życie zweryfikowało plany każdego z muzyków. W grudniu 2019 roku panowie znów zaczęli rozmawiać o wspólnym graniu, ale zamiast wracać do tego, co było, postanowili stworzyć coś nowego. Nazwa Dead Star Talk wzięła się z jednego z pierwszych utworów, który Christian napisał po decyzji o reaktywacji. Jak tłumaczy, było w niej brzmienie i energia starego dobrego velvet8ball.

Polecane

Share This