Deap Vally docenione przez brytyjski „The Telegraph”. Koncert w Polsce już 7 lipca


2014.06.28

opublikował:

Deap Vally docenione przez brytyjski „The Telegraph”. Koncert w Polsce już 7 lipca

Brytyjski „The Telegraph” zestawił 100 najlepszych koncertów podczas wszystkich dotychczasowych edycji legendarnego festiwalu Glastonbury… Ubiegłoroczny występ dziewczyn z Deap Vally uplasował się na 73. miejscu zostawiając w tyle koncerty takich Artystów jak Youssou N’Dour, Spiritualised, Hawkwind, Amy Winehouse, Van Morrison czy Elvis Costello…

Za nieco ponad tydzień odbędzie się pierwszy i jedyny polski występ kalifornijskiego duetu Deap Vally, którego brzmienie nie bez kozery porównywane jest z dokonaniami The White Stripes. Dziewczyny wystąpią 7 lipca w krakowskim klubie Lizard King w ramach trasy promującej ich debiutancki krążek „Sistrionix”, który ukazał się latem ubiegłego roku.

Deap Vally, jeden z najbardziej gorących duetów na amerykańskiej scenie alternatywnej swoim ostrym retro-rockowym graniem udowadnia, że muzyka rockowa nie jest zarezerwowana tylko dla mężczyzn. Lindsey Troy (gitara, wokal) i Julie Edwards (perkusja, wokal) zagrały też już niemal ze wszystkimi – od supportów The Vaccines i Yeah Yeah Yeahs, aż po Muse, Mumford & Sons czy Iggy`ego Popa. Wspólna historia tych dwóch dziewczyn rozpoczyna się w 2011 roku na… lekcjach szydełkowania. Wkrótce okazało się, że oprócz tego hobby panie dzielą ze sobą jeszcze jedną pasję, która niedługo potem zaowocowała wspólnym muzykowaniem i nagraniem singla „Gonna Make My Own Money”. Wkrótce zespół podpisał kontrakt z Island Records, a nad debiutanckim krążkiem pracował w Infrasound Studio w LA pod czujnym okiem producenta The Mars Volta, Larsa Stalforsa. Premiera „Sistrionix” miała miejsce w czerwcu zeszłego roku, a płytę promował numer „Baby I Call Hell”.

 

{sklep-cgm}

Brzmienie Deap Vally opisywane jest jako połączenie „brudnego White Stripes z Led Zeppelin”, natomiast dziewczyny same przyznają się, że z jednej strony inspirują je muzyka soul, gospel i punk, wokalne melodie w stylu R`n`B i bluesowe riffy,  a z drugiej – potężne, sabbathowe dysonansowe akordy, a wszystko to w nieśmiertelnym duchu rock`n`rolla. A o tym, jak duet sprawdza się na żywo, będzie można przekonać się już 7 lipca w krakowskim Lizard Kingu. W roli supportu zobaczyć będzie można najbardziej obiecujące gitarowe power trio polskiej sceny alternatywnej – Magnificent Muttley! Grupa w swoich numerach łączy inspiracje takimi zespołami jak Queens of the Stone Age czy Mars Volta, tworząc swoją własną, wyjątkową mieszankę, a wszystko to podporządkowane jest kanonom czysto rock`n`rollowej ewangelii: gitara, bas i perkusja. Psychodeliczne riffy, nieokiełznana sekcja rytmiczna i mocny wokal stanowią ich znaki rozpoznawcze. Grupa wydała w listopadzie zeszłego roku, EP-kę „Little Giant”, która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem w mediach.

Deap Vally

Magnificent Muttley

07.07 – Kraków, Lizard King

Otwarcie bram: 19:00

Początek koncertu: 20:00

Bilety:

Przedsprzedaż: 50 PLN

W dniu koncertu: 60 PLN

Polecane

Share This