Debiut Jędrzeja Kubiaka w sprzedaży


2011.11.07

opublikował:

Debiut Jędrzeja Kubiaka w sprzedaży

Debiutancka płyta Jędrzeja Kubiaka „Shortsighted” jest zbiorem autorskich, instrumentalnych kompozycji na gitary rezofoniczne (zwane gitarami dobro) i gitarę akustyczną. Krążek zabiera słuchacza w świat muzyki zawieszonej gdzieś pomiędzy tradycyjnym folkiem, bluesem, a współczesną muzyką gitarową fingerstyle. Utwory, pomimo zróżnicowania stylistycznego, mają wspólną cechę – zastosowanie przez wykonawcę technik gry fingerpicking, slide, lap-style oraz otwartych strojów instrumentu.

Koncertowa premiera płyty, z udziałem zaproszonych gości, będzie miała miejsce w Kawiarni Artystycznej ‘Węgliszek’ w Bydgoszczy w dniu 19.11.2011r.

W Polsce mamy tylko kilku muzyków, dla których gitara rezofoniczna jest instrumentem podstawowym, tym bardziej cieszy fakt, że na „Shortsighted” przedstawiona jest ona tak różnorodnie. Płyta przekonuje, że gitara dobro kojarzona może być nie tylko z bluesem i country, słychać bowiem także echa brytyjskiego folku, jazzu, new acoustic, new age, a nawet muzyki barokowej.

Mastering płyty (autorstwa Tadeusza Mieczkowskiego) ograniczono do minimum, dając odbiorcy możliwość obcowania z czystym brzmieniem instrumentów, wśród których znalazł się unikatowy, stalowy National Triolian z 1929 roku.


Jędrzej Kubiak – gitary rezofoniczne (dobro), gitary akustyczne, banjo. Na muzycznej scenie od 1999 roku, laureat większości bluesowych festiwali w kraju. Zdobywca wyróżnień i nagród publiczności. Kilkukrotnie zapraszany na Międzynarodowe Festiwale Gitary Rezofonicznej: Dobrofest Trnava (Słowacja) i Amistar Resofest (Czechy).

Wykładowca warsztatów gitarowych, autor prezentacji gitar rezofonicznych i publikacji poświęconych gitarze dobro. Lutnik specjalizujący się w instrumentach rezofonicznych wszystkich typów. Występuje i nagrywa solo oraz w projektach muzycznych spod znaku amerykańskiego folku, bluesa, jazzu i bluegrassu.

Jędrzej Kubiak – national guitar, gitara akustyczna, dobro, banjo

Nagrań dokonano w bydgoskich studiach: Yacob Records, MG i Sobie A Muzom

Miks: Yacob Records

Mastering: Tadeusz Mieczkowski (Warszawa)

Produkcja: Jędrzej Kubiak

Zdjęcia: Janusz Michalski

Track lista:

1. Triolian March (3:27)

2. Sobie a muzom (2:25)

3. Makijazz (3:39)

4. Zielona piosenka (1:49)

5. Shortsighted (3:51)

6. Wodospady (2:53)

7. Kubik’s Breakdown (2:19)

8. Wielka góra (2:00)

9. Diver In The Bottle Part I (2:12)

10. Waga (3:43)

11. Ptaki (2:57)

12. Diver In The Bottle Part II (1:11)

Wszystkie kompozycje: Jędrzej Kubiak

Total time: 32:32

Polecane

Share This