Debiut Mariny


2011.09.30

opublikował:

Debiut Mariny

Na przełomie października i listopada przewidziana jest premiera albumu Mariny. Tytuły płyty to „HardBeat”.

Na płycie znajdzie się 11 utworów oraz intro. Obok tanecznych, parkietowych hitów, znajdziemy kilka pozornie delikatniejszych utworów, które jednak w ciągu chwili potrafią przeistoczyć się w industrialny, dubstepowy groove. Marina przyznaje się do inspiracji takimi gatunkami jak electro, dancepop, dubstep, r`n`b i trip hop.


Mimo widocznej różnorodności stylistycznej album jest bardzo spójny i świadczy o dojrzałości muzycznej Artystki. Marina w bardzo inteligenty sposób połączyła wszystko to, co nowoczesne we współczesnym popie, sięgając jednocześnie po brzmienia bardziej awangardowe i wyrafinowane. Płyta jest w całości anglojęzyczna. Producentem albumu „HardBeat” jest Rafał Malicki, współkompozytorką utworów Marina Łuczenko, autorką słów Maja Łuczenko.


W styczniu tego roku postanowiłam odciąć grubą kreską wszystko to, co zrobiłam przez minione półtora roku i od początku  skomponować oraz nagrać cały materiał na moją debiutancką płytę. Album jest już  gotowy i zbiera ciepłe recenzje ze strony ekspertów rynku muzycznego w kraju i za granicą. Jednak największą próbą będzie dla mnie ocena odbiorców muzyki w Polsce – mówi artystka.

Ludzie z branży muzycznej o płycie Mariny:

Adam Czerwiński (Dyrektor muzyczny RMF FM):Pulsująca nowoczesnym brzmieniem i świeżymi pomysłami muzyka z intrygującym, pełnokrwistym wokalem. Zaskakująca, porywająca i przebojowa.

Piotr Turek (Music & Entertainment Services Team Manager w Polkomtel S.A. (Muzodajnia.pl, Czasoumilacz.pl):Pierwszy solowy album Mariny powinien odbić się echem również poza granicami Polski, gdyż jest to produkcja na światowym poziomie, spójna z trendami rynkowymi i wsparta nieprzeciętną urodą oraz wrażliwością artystki. Wróżę jej wielką karierę w sklepach cyfrowych na całym świecie, takich jak Muzodajnia.pl, iTunes, czy Spotify.

Dorota Neef (artist & talent manager MTV networks):Bardzo podoba mi się nowy album Mariny i wierzę, że z taką płytą Marina osiągnie sukces. Dobra produkcja i nowoczesne brzmienia są świetnym tłem dla talentu tej artystki.

Jacek Gawłowski (JG MasterLab – jeden z najlepszych polskich reżyserów dźwięku):Płytę Mariny wyróżnia znakomita produkcja muzyczna. Album nie ustępuje, pod względem artystycznym, dokonaniom światowych gwiazd r`n`b. Dojrzały wokal Mariny, nowoczesne aranżacje oraz świetnie napisane piosenki powodują, że chce  się słuchać tej płyty na okrągło.


Singiel „Electric Bass”, promujący płytę „HardBeat”, będzie miał swoją premierę już na początku października. Utwór zaskakuje nowoczesną, nietypową konstrukcją i elektryzującym brzmieniem. Do singla powstał teledysk, którego premiera odbędzie się równolegle. Jak zapowiada artystka, będzie to światowa produkcja na najwyższym poziomie. Reżyserem videoclipu jest Antoni Nykowski, a zdjęcia zrealizowane zostały na wyspie Fuerteventura.

Tagi


Polecane

Share This