Debiut Materii coraz bliżej

Po festiwalach czas na wejście do studia


2011.09.06

opublikował:

Debiut Materii coraz bliżej

To zespół, który gra metal na światowym poziomie – mówił Jurek Owsiak, zapraszając formację Materia na dużą scenę tegorocznego Przystanku Woodstock. Tezę tą zdaje się potwierdzać Andrzej Puczyński, właściciel studia Izabelin, który zaoferował Materii sesję nagraniową. Zespół wchodzi do studia na początku grudnia

Długo czekaliśmy na ten moment – mówi Michał `Mihu` Piesiak, wokalista i basista Materii – coraz poważniejsze osiągnięcia na naszym koncie, jak na przykład koncert na Sonisphere 2010, wyróżnienie na jubileuszowym Jarocinie czy tegoroczny koncert na Przystanku Woodstock umocniły nas w przekonaniu, że jesteśmy gotowi nagrać materiał, który zmiażdży wszystkich fanów mocnego, metalowego grania – dodaje. Choć Materia oficjalnie istnieje od 2007 roku, jej muzycy grają wspólnie od ponad dziesięciu lat. – Nasza muzyka to esencja tego, co najlepsze w nowoczesnym metalu sprzężona z brutalnością i ciężarem klasycznych odmian ciężkiego grania – mówi Tadek `TeDe` Piesiak, gitarzysta i wokalista zespołu – staramy się łączyć djentowe, progresywne brzmienia z naturalnym, garażowym, mocnym, metalowym uderzeniem.

3 grudnia zespół wejdzie do warszawskiego studia Izabelin, by nagrać pierwszy, oficjalny duży album. – Póki co, mamy w dorobku dwa nagrane własnym sumptem materiały, demo „Vandals” z 2009 roku oraz EP-kę „Holidays On The Angels Island” z roku bieżącego – mówi Kuba `Marcia` Marciniak, perkusista Materii. – Oba albumy można pobrać za darmo z naszego profilu Myspace – dodaje. 

Tymczasem zespół intensywnie koncertuje, najbliższy występ już 9 września w poznańskim klubie Reset.

Materia powstała w 2007 roku w Szczecinku. Początkowo jako trio:  Michał `Mihu` Piesiak (wok., bas),  Tadek `TeDe` Piesiak (git., wok.) i  Kuba `Marcia` Marciniak (per.). W 2010 roku do zespołu dołącza wieloletni przyjaciel Adrian `Adi` Dubiński (git.). Zespół bardzo intensywnie koncertuje w całej Polsce, szybko odnosi sukcesy na przeglądach i festiwalach – w tym, na tych w Polsce najważniejszych (Przystanek Woodstock, Festiwal w Jarocinie). Bracia Piesiak w 2011 roku wystąpili w Szansie Na Sukces i zostali zaproszeni do Finału w Sali Kongresowej, gdzie wystąpili razem z Arturem Gadowskim. Muzyka Materii to ciężki, nowoczesny metal z progresywnymi ambicjami i licznymi odniesieniami do klasyki gatunku.

Polecane