Debiut The Aikiu już dostępny


2013.07.02

opublikował:

Debiut The Aikiu już dostępny

The Aikiu jest chyba jednym z najbardziej intrygujących zespołów sceny alternatywnej jakie kiedykolwiek pojawiły się we Francji. Tworzona przez nich muzyka wymyka się wszelkim szablonom, ale najbliżej jej do synthpopu zmieszanego z nowymi brzmieniami. Szczególnie, że jak sami stwierdzają, największy wpływ na ich twórczość wywarły brytyjski Roxy Music oraz Blood Orange, zespoły prezentujące tak odmienny od The Aikiu styl muzyczny.

Świat usłyszał o nich w ubiegłym roku dzięki teledyskowi do utworu “Pieces Of Gold”. W oryginalny, intrygujący i odważny sposób połączono w nim ujęcia z filmów XXX ze scenami muzyków z The Aikiu grających na poszczególnych instrumentach.

„Fools” to drugi singiel, który promuje płytę „Ghost Youth”. Powstał do niego równie plastyczny i wizjonerski teledysk. Na krążku CD znalazło się 10 utworów, a każdy z nich charakteryzuje na wskroś nowoczesne brzmienie, często zabarwione nostalgią. Odnaleźć tu można wpływy i inspiracje zaczerpnięte między innymi od Talking Heads czy Grace Jones. Usłyszymy też głos francuskiej aktorki Isabelle Adjani (znana w Polsce z tytułowej roli w filmie “Królowa Margot”) oraz JD Samson z amerykańskiej formacji Le Tigre.

Tracklista:

1. Pieces Of Gold

2. Let Me Freak Out (Nosferatu) feat. Isabelle Adjani

3. Win feat. JD Samson (Le Tigre)

4. Slow Motion

5. Barbarella

6. Fools

7. 20th Century Ghosts

8. The Fear

9. Somehow

10. A Distant Science

Polecane

Share This