Debiutancka epka KYE już w serwisach streamingowych

Urodzona w Zimbabwe i wychowana w Londynie wokalistka KYE dzieli się wydawnictwem „Good Company”


2021.11.24

opublikował:

Debiutancka epka KYE już w serwisach streamingowych

Album zawiera jej najnowszy singiel „Finest Quality” wyprodukowany przez Touch Sensitive.

Od czasu premiery debiutanckiego singla „Sometimes”, KYE zachwyca magnetycznym popisem swojego introspektywnego pisania piosenek. Niedługo później wydała „Gold” powstały we współpracy z Sampa The Great i producentem 18YOMAN (Kid Cudi, Lil Nas X, Cordae). Kontynuując pracę z najbardziej wyjątkowymi talentami w kraju, KYE zaprosiła Jerome Farah do duetu „Tuesday”.

EP-ka „Good Company” jest dźwiękowo spójnym dziełem splatającym miodowe melodie z lśniącymi rytmicznymi przekazami, opowieściami o doświadczeniu poruszania się w rzeczywistości miłości i rozpadających się związków. KYE udowadnia, że jest niezaprzeczalnym talentem z głosem przeznaczonym do podbijania świata u boku podobnie myślących artystek takich jak Jorja Smith, Mahalia czy Kehlani.

KYE mówi: „Napisałam tę EP-kę w kluczowym, przejściowym momencie mojego życia. To była podróż pełna rozwoju i samopoznania, pierwszych miłości i złamanych serc. «Good Company» to opowieść o moich pierwszych doświadczeniach zakochiwania i odkochiwania się – romantycznie, platonicznie i wewnętrznie. Jest wrażliwa i szczera. Jest bolesna i radosna. To przedstawienie kobiety, którą myślę, że się staję, oraz wgląd w to, jak czuję się poruszając się po tej przestrzeni mojego życia”. Odnosząc się do podróży KYE po pierwszych miłościach, złamanych sercach i nieuniknionym rozwoju, który następuje, „Good Company” zaprasza słuchaczy do życia artystki, która wyjaśnia, że „koncepcja «Good Company» polega na tym, że jesteś połączeniem tych, którymi się otaczasz. Ta EP-ka jest tego prawdziwym odzwierciedleniem”.

Na czele EP-ki stoi „Finest Quality”, współpraca z klawiszowcem i czarodziejem syntezatorów Touch Sensitive. Mówiąc o współpracy, Michael di Francesco (Touch Sensitive) zdradza: „Kiedy po raz pierwszy usłyszałem wokal KYE w tle na płycie Genesis Owusu, pamiętam, że zapytałem jego management, kto to był, ponieważ brzmiała jak supergwiazda. Gdy poproszono mnie o pomoc przy jej utworze, zgodziłem się jeszcze zanim go usłyszałem”.

„«Finest Quality» opowiada o byciu najbardziej pewną, nieskruszoną wersją siebie, nawet jeśli wokół ciebie mogą być ludzie, którzy chcą zgasić to światło. Napisałam tę piosenkę, ponieważ chciałam, aby coś reprezentowało sposób, w jaki czułam się wkraczając w kobiecość i w pełni obejmując to, kim jestem jako artystka i osoba”, mówi KYE. „To była długa podróż do miłości do samej siebie, a ta piosenka przypomina mi, bym nadal była najbardziej autentyczną i dumną sobą, bez względu na przeszkody, które napotykam”.

Minęło zaledwie 12 miesięcy, odkąd KYE oficjalnie przedstawiła się światu, ale już zdobyła publiczność swoim brzmieniem, który bez wysiłku łączy pop i R&B. KYE zgromadziła ponad milion odtworzeń na Spotify i zdobyła wiele pochwał od krytyków za „ciepły, zapraszający wokal, który przypomina Erykah Badu i Andre 3000” (The Guardian), okrzyknięty „czarującym” (The Interns) i „rozdzierającym serce” (Sniffers), „szczególnym talentem” (Pilerats). KYE zamknie burzliwy rok występami na festiwalach Ability Fest i Beyond The City w Melbourne, a także wspierając Young Franco podczas jego trasy koncertowej, przenosząc swoją nieokiełznaną duszę i pasję na kolejne sceny w 2022 roku.

Lista utworów „Good Company – EP”:

1. Sometimes
2. Gold (feat. Sampa the Great & 180YOMAN)
3. Tuesday (feat. Jerome Farah)
4. Finest Quality
5. Good Company

Tagi


Polecane

Share This