Debiutancki album Popkultury już wkrótce


2012.09.17

opublikował:

Debiutancki album Popkultury już wkrótce

Z pewnością dobrym początkiem scenicznej kariery dla formacji pod nazwą Popkultura był występ na Festiwalu Heineken Open’er w Gdyni w 2010 roku. To był przełom. 20 sierpnia 2011 r. W Krakowie na Coke Live Music Festiwal zespół w nowym składzie odniósł prawdziwy sukces. Fani w festiwalowym namiocie oklaskiwali i dobrze się bawili w rytmie rockandrollowych kawałków.

Popkultura to przede wszystkim Maciej Olbrych – utalentowany lider, wokalista, klawiszowiec, kompozytor i autor tekstów wszystkich utworów.

Niewątpliwie ważnym wydarzeniem w krótkiej historii kapeli był specjalny koncert w Trójce Polskiego Radia z zaproszonymi gośćmi poświęcony Obywatelowi GC, który odbył się 18 grudnia 2011  w Studio im. A. Osieckiej. Na zaproszenie Popkultury wystąpili Tomek Lipiński, Marek Piekarczyk, córka Grzegorza – Weronika oraz Męski Zespół Wokalny KAIROS, który blisko współpracował z Grzegorzem.

Popkultura  debiutuje teraz  swoim pierwszym albumem. Singiel „Elektryczny świat”, który kilka miesięcy temu ujrzał światło dzienne, na antenie stacji radiowych w Łodzi i Olsztynie wszedł na listy przebojów.

O pierwszej płycie Popkultury Maciek mówi:

„To debiutancki album, na który składa się 12 kompozycji.  Brzmienie grupy jest charakterystyczne i mocno osadzone w historii i tradycji najlepszego rocka. Moje bardzo osobiste teksty przeplatają się z silnymi riffami i agresywną sekcją rytmiczną. Popkultura nie jest zwykłym zespołem – POPKULTURA to nowe, w pełni świadome zjawisko artystyczne. Żaden dźwięk w muzyce naszej piątki nie jest przypadkowy, a każde słowo ukierunkowane jest na wywołanie określonych emocji. Pozytywny odbiór gdyńskiej publiczności na Heineken Open’er Festival 2010, brawa krakowskich fanów na Coke Live Music Festival 2011, czy też koncert w Trójce to tylko niektóre z najważniejszych naszych osiągnięć”.

Tracklista:

1.       ELEKTRYCZNY ŚWIAT – singiel 1

2.       PLUG & PLAY

3.       PO DRUGIEJ STRONIE ŁÓŻKA

4.       WAHADŁOWCEM SAM

5.       FOTOGRAFIE

6.       BEZSENNOŚĆ

7.       ZOSTAW MNIE

8.       HOLLY GOLIGHTLY

9.       TAJEMNICA – singiel 2

10.   SCHIZOFRENIK

11.   OSTATNI RAZ

12.   DANS MACABRE /bonus i-tunes/

Polecane

Share This