Decapitated i Roan na Przystanku Woodstock


2015.03.06

opublikował:

Decapitated i Roan na Przystanku Woodstock

Znamy już kolejne gwiazdy tegorocznego Przystanku Woostock. Na festiwalowej Dużej Scenie zagra Decapitated (na zdjęciu), a na Małej Scenie wystąpi Roan. Przypominamy, że 21. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 30 lipca – 1 sierpnia 2015 w Kostrzynie n/Odrą.

Decapitated to polscy mistrzowie technicznego death metalu. Powstała w 1996 roku grupa zdołała z biegiem lat zdobyć reputację jednego z międzynarodowych liderów muzycznych swojego gatunku. Podczas swojej ponaddwudziestoletniej kariery Decapitated wydali sześć albumów studyjnych które zalicza się do najbardziej wpływowych wydawnictw metalowych XXI wieku. Dyskografię grupy zamyka ubiegłoroczny krążek „Blood Mantra”.

Zespół Roan powstał w Solcu Kujawskim w maju 1991 roku. Już w tym samym roku pierwszy poważny sukces zespołu, jedna z głównych nagród na Festiwalu w Jarocinie a Zbyszek Man mając wtedy niespełna 17 lat otrzymał nagrodę dla najlepszego wokalisty. W 1992 roku wraz z zespołem Zdrowa Woda rozpoczynają jako pierwsi granie dla tworzącej się Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Roan ma na swoim koncie 6 płyt i ponad 1000 zagranych koncertów, występy na festiwalach w Polsce i nie tylko. W 2006 niespodziewanie, zostali zaproszeni na koncerty do Chin. Występowali dla studentów, głównie w aulach uniwersyteckich. Przygoda w Kraju Środka trwa do dzisiaj a fani i media chińskie określają Roan jako ambasadorów muzyki rockowej. W 2015 roku wychodzi płyta zespołu pt. „Journey”. Premiera 20 kwietnia w Chinach i na Amazonie.

Polecane

Share This