Deftones wrócą do Polski


2021.06.01

opublikował:

Deftones wrócą do Polski

foto: mat. pras.

Niestety, stało się to, co musiało się stać – Metal Mind Productions po raz drugi już przekłada Metal Hammer Festival, tym razem na 13 lipca 2022. Lokalizacja pozostaje bez zmian – organizatorzy zapraszają do katowickiego Spodka. Co jednak najważniejsze – bez zmian pozostaje także headliner imprezy, którym od początku mieli być Deftones. Póki co dowiedzieliśmy się, że autorom fantastycznego ubiegłorocznego „Ohms” na scenie towarzyszyć będą Therapy? oraz A.A. Williams. Kolejnych wykonawców poznamy wkrótce.

Bilety na Metal Hammer Festival znajdziecie na stronach: shop.metalmind.com.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl oraz www.biletin.pl. Oto ich ceny w przedsprzedaży/w dniu koncertu:

Loża – 400/ 420 zł
Sektory czerwone H, J – 300/ 320 zł
Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 260/ 280 zł
Sektory niebieskie od XI rzędu – 199/ 219 zł
Płyta – 220/ 240 zł

Sprawdź także: Poznaliśmy kolejną gwiazdę przyszłorocznego Open’era

Zespół Deftones powstał w 1988 r. w Sacramento z inicjatywy trójki przyjaciół z jednego liceum: Chino Moreno, Abe’a Cunninghama i Stephena Carpentera, skład wkrótce na stałe uzupełnił basista Chi Cheng, a w 1999 roku oficjalnie szeregi grupy zasilił DJ i klawiszowiec Frank Delgado. Od 2008 roku obowiązki basisty w grupie pełni Sergio Vega. Zespół zadebiutował w 1995 roku za sprawą krążka „Adrenaline”, jednak prawdziwy sukces przyszedł wraz z trzecią płytą, „White Pony” (2000 r.), w samych tylko Stanach album uzyskał status Platynowej Płyty, a utwór „Change (In The House Of Flies)” grany był w każdej stacji rockowej pod niemal każdą szerokością geograficzną. Z tej płyty pochodzi też utwór „Elite”, za który zespół otrzymał statuetkę Grammy w kategorii Best Metal Performance. Dyskografię grupy zamyka album „Gore” (2016), ósma studyjna płyta w dorobku kapeli, magazyn Rolling Stone pisał, że Moreno jawi się tutaj jako odpowiednik Morrisseya, śpiewający do gitar w stylu Meshuggah. We wrześniu zeszłego roku ukazał się nowy studyjnego krążek kapeli „Ohms”, na którym zespół wspomagał producent Terry Date. Natomiast z okazji dwudziestolecia albumu „White Pony” grupa przygotowała reedycję tej płyty oraz specjalną jej wersję na LP zatytułowaną „Black Stallion” z nowymi remiksami utworów z „White Pony”, wydawnictwo to premierę miało w grudniu zeszłego roku.

Na polskim koncercie grupy na pewno nie zabraknie kultowych utworów Deftones jak i nowych kompozycji. Jednak bez względu na to, jaką set listę grupa zaprezentuje, na pewno czeka nas jedno z najbardziej intensywnych koncertowych przeżyć 2022 roku.

Polecane

Share This