Delhy Seed na Pepsi Rocks!

Zespół wystąpi 10 stycznia w warszawskim Hard Rock Cafe. Gościnnie wystąpi grupa Letters From Silence.


2012.01.06

opublikował:

Delhy Seed na Pepsi Rocks!

Zespół Delhy Seed powstał w 2006 roku w Warszawie a podstawą jego brzmienia jest charakterystyczna dla epoki Flower Power psychodeliczność oraz inspiracje z przełomu lat 60/70 spod znaku Zeppelin, Purple, Floyd, Doors, Hendrix.

W sierpniu 2009 jako jedyny polski zespół zagrali na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty jako support Fokus, Budgie, The Yardbirds, Sweet. W 2010 zdobyli drugie miejsce na Festiwalu im. Ryśka Riedla w Chorzowie, a jeden z ich utworów znalazł się na fonograficznym wydawnictwie upamiętniającym IV Festiwal im. Pawła Bergera w Kaliszu.

Delhy Seed to w dosłownym tłumaczeniu „delhijskie ziarno”. Ziarno – pierwotny symbol kontynuacji istnienia, „delhijskie”, bo w wielu utworach słychać inspiracje Wschodem. Łączą etnikę z mocno osadzoną warstwą filozoficzną, psychodelię (długie improwizacje), szamańskie transowe rytmy oraz klasyczny hard rock 60/70 z użyciem unikalnego instrumentarium. W strofach autorskich tekstów, dźwiękach gitar, mandoliny, akordeonu, organów, szamańskich bębnów, zaklinają nietzscheańską prawdę o jedności wzniosłości i piękna, trwogi i spokoju, łagodności i tego, co w człowieku dzikie, instynktowne, pierwotne, słowem – estetycznych żywiołów Apolla i Dionizosa „narodzonych z Ducha Muzyki”… Występują z oryginalnymi, 45-letnimi organami Hammonda, akordeonem, gitarami, mandolinami, etnicznymi bębnami.

Ich dźwięki najlepiej wpisują się w przestrzeń zaciemnionych sal kinowo-teatralnych, podziemi klubowych – miejsc, gdzie muzyka może stać się niczym niezmąconym sacrum. Starają się zachować vintage`ową spójność stylistyczną, zarówno w muzyce jak i warstwie estetycznej. Dzięki akustycznym akcentom, ich rockowe występy przypominają bardziej spektakl, performance, niż typowy koncert (wizualizacje, slajdy, niepokojące tła muzyczne, sitarowe intra, długie improwizacje, fragmenty z przemową greckiego chóru antycznego, graficzna oprawa w klimacie orientalnym, świece, kadzidła, dywany…).

Skład zespołu tworzą: Ritchie (muzyka, gitary, mandolina), Smoła (teksty, wokal, instrumenty szamańskie, perkusyjne), Tommy (organy Hammonda, akordeon, bajan), Miles (gitara basowa) oraz Jochu (bębny).

Data: 10.01.2012

Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59

Start: 21:00

Wstęp wolny

Polecane