Depeche Mode zgodził się na propozycję polskiego zespołu (wideo)


2013.06.10

opublikował:

Depeche Mode zgodził się na propozycję polskiego zespołu (wideo)

Forevel, to muzyczny projekt małżeństwa- Eweliny Zańczak-Sztaby i Łukasza Sztaby. Do tej pory ich kompozycje i aranżacje trafiały w ręce cenionych polskich artystów. Teraz postanowili tworzyć dla siebie i o sobie. Ich muzyka gatunkowo zbliżona jest do trip hop’u. Przestrzeni dodają klasyczne orkiestrowe brzmienia, a niepokoju matowy i tajemniczy wokal Eweliny.

Muzycy nie ukrywają, że inspirują się wieloma artystami, wśrod nich wymieniają Massive Attack, How to Destroy Angels, Sigur Ross i Depeche Mode. W takim właśnie klimacie tworzy się ich debiutanki krążek. Zanim jednak płyta ujrzy światło dzienne, Ewelina i Łukasz przygotowali nową aranżację utworu Depeche Mode “It’s No Good”.

Zakochałam się w niej mając 13 lat.Towarzyszyła mi całe życie. Pokazałam ją Łukaszowi i wspólnie stwierdziliśmy, że naszym największym marzeniem jest, żeby ten właśnie utwór pojawił się na naszej płycie. Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe, ale udało się i jestem ogromnie szczęśliwa“ – tak komentuje zgodę autorów na wydanie coveru Ewelina Zańczak Sztaba.

Łukasz Sztaba dodaje: „Na zgodę czekaliśmy ponad 3 miesiące, przygotowaliśmy piosenkę, przygotowaliśmy teledysk, ale nadal nie mieliśmy pewności, czy będziemy mogli wydać utwór na naszej płycie, czy dostaniemy „błogosławieństwo“ od Depeche Mode. Dziś dowiedzieliśmy się, że Martin Gore zgodził się na naszą propozycję opracowania jego utworu. Nie jesteśmy w stanie opisać jak bardzo jeteśmy z tego dumni i jak bardzo dziękujemy – tym bardziej, że dostaliśmy także wiedzę, że zespól Depech Mode nie często zgadza się na adaptacje swoich utworów. Czujemy się wyróżnieni i ogromnie zaszczyceni

                                                

Także polscy fani Depeche Mode przyjęli przychylnie cover “It’s No Good”, na ich FanPage’u komentarze pod linkiem do klipu były zdecydowanie pozytywne. A jeden z portali opisał ten cover jako “Niezwykły”.

                                                                                                              

Polecane

Share This