Devil Sold His Soul znów w Polsce – audio


2012.09.10

opublikował:

Devil Sold His Soul znów w Polsce – audio

Zespół Devil Sold His Soul powstał w 2004 roku na gruzach zespołu Mahumodo, uznawanego za pionierów brytyjskiej sceny hardcore. Trzech członków weszło w skład nowej grupy, która w swoich utworach zaczęła łączyć progresywny metal z post-hardcore`m i ambientem.

DSHS ma na swoim koncie trzy wydawnictwa. W 2005 roku ukazała się EP-ka „Darkness Prevails”. W tym okresie grupa dużo koncertowała, wyrabiając sobie markę. Debiutancki album „A Fragile Hope”, wydany w 2007 roku, zebrał znakomite recenzje. Jego następca – „Blessed & Cursed” – został równie ciepło przyjęty przez krytyków i umocnił pozycję zespołu na brytyjskiej scenie.

17 września premierę będzie miał trzeci album zespołu „Empire Of Light” – krążek ma być powrotem do cięższych brzmień i po raz pierwszy w twórczości zespołu mieć pozytywny wydźwięk jeśli chodzi o teksty.

Zanim zespół ruszy w brytyjską trasę promującą nową płytę, odwiedzi Europę środkową i wschodnią rozpoczynając od występu w Warszawie 20 września.

Devil Sold His Soul „No Remorse, No Regrets” (pierwszy singiel z nowego albumu):

Devil Sold His Soul „A New Legacy” (drugi singiel z nowego albumu):

Sight To Behold swoje początki datuje na marzec 2008 roku. – Postanowiliśmy założyć zespół, który jest muzyczną odpowiedzią na to, czego sami lubimy słuchać – mówią muzycy ze śląskiego Mikołowa.

Zespół w marcu 2011 roku wydał debiutancką płytę „Diversions”. Materiał wypełniły utwory inspirowane post-hardcore`m, metalem oraz metalcore`m.

Grupa ma na koncie występy na Ferment Fest (2010), Gotta Go! Festival (2011) i Jarocin Festival (2012).

Polecane

Share This