Dezerter przypomina się epką „Nienawiść 100%”


2019.02.25

opublikował:

Dezerter przypomina się epką „Nienawiść 100%”

fot. mat. pras.

Piątek 22 lutego to data premiery nowej EP-ki grupy Dezerter. Na krążku zatytułowanym „Nienawiść 100%” znalazły się trzy nowe utwory Krzysztofa Grabowskiego, Roberta Matery i Jacka Chrzanowskiego. Wydawcą mini-płyty jest wytwórnia Mystic, a kompakt będzie dostępny w limitowanej edycji 777 sztuk. W marcu nowy materiał legend polskiej sceny punk ukaże się na 7-calowej płycie winylowej.

Oba wydawnictwa będą dostępne m.in. na naszych koncertach – mówi Krzysztof Grabowski, tekściarz i perkusista grupy, który szczerze wyznaje, że grupa długo zbierała się do pracy. – Cały czas koncertujemy, więc brakowało nam wolnego czasu, aby spokojnie przysiąść i skomponować materiał na cały album. Zaczęliśmy pracę w lecie, ale mieliśmy kilka wyjazdów na europejskie festiwale i praca twórcza musiała poczekać. Zmobilizowaliśmy się dopiero po jesiennych koncertach i w dość krótkim czasie przygotowaliśmy trzy utwory. Stwierdziliśmy, że nie ma co czekać na więcej, tylko nagrywamy to, co jest i wydajemy w postaci epki – opowiada Grabowski, który miał w zanadrzu kilka nieskończonych tekstów. Ale dopiero powstanie muzyki dało mu impuls do ich ukończenia. – Niestety w trakcie naszej pracy rzeczywistość boleśnie dostosowywała się do treści piosenek. W taki oto sposób „Nienawiść 100%” stała się piosenką tytułową (pozostałe utwory to: „A jeśli jutra nie ma” i „Nic się nie dzieje”). Płytę nagraliśmy z Kubą Galińskim w Studio Piwnica u Galińskiego w Warszawie, co było dla nas i niego wyzwaniem sprawdzającym możliwości jego studia. No i udało się. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów – dodaje.

Przypomnijmy – Dezerter to najdłużej (i nieprzerwanie) działający rodzimy zespół punkowy – grupa powstała w maju 1981 roku (jako SS-20) i w ciągu prawie 38 lat działalności wydała kilkanaście płyt studyjnych, z których jak na razie ostatnia – Większy zjada mniejszego” – ukazała się w 2014 roku.

Grupa cały czas intensywnie koncertuje i tylko do połowy kwietnia odwiedzi 13 miast w naszym kraju.

Polecane

Share This