Dezerter w Jarocinie – płyta już do nabycia


2011.11.13

opublikował:

Dezerter w Jarocinie – płyta już do nabycia

Materiał p.t. „Jeszcze żywy człowiek” miał swoją premierę w 1984 roku na kasecie magnetofonowej w nielegalnym wydawnictwie Tank Records (powołanym przez zespół). Autoryzowany nakład owej kasety to kilkaset sztuk, a kolejne kopie były wykonywane przez fanów Dezertera.

Materiał otacza szczególny szacunek, ponieważ jest to pierwszy i jednocześnie świetny, długogrający materiał Dezertera. Jest to również dowód na to, polski punk rock był wówczas w doskonałej formie. Mimo ograniczeń i cenzury Dezerter nie szczędził razów systemowi, czym wzbudzał podziw wśród “młodych gniewnych”. Z powodów niezależnych od zespołu materiał jest technicznie niedoskonały – ma jednak tak wielką wagę historyczną, że wart jest wznowienia w postaci cyfrowej.

Tak o wydawnictwie opowiada zespół:

„Jeszcze żywy człowiek – Jarocin ྐ Live” to pełna rekonstrukcja koncertu z ྐ roku.Ścieżka dźwiękowa pochodzi z dwóch źródeł. Pierwszym, obejmującym prawie cały koncert jest taśma z magnetofonu podłączonego do konsolety. Drugim, kaseta magnetofonowa nagrana „z powietrza” przez Dzidka Jodko, będącego wówczas jednym z oglądających nasz występ. Różnicę w jakości nagrań najbardziej słychać w pierwszych czterech utworach. Musieliśmy dokonać w nich niezbędnych sklejek, aby uzupełnić wszystkie brakujące fragmenty.Naszą jedyną ingerencją w treść materiału było pozbycie się zbędnych przerw. Pozostawiliśmy prawie cały przebieg słownych przepychanek między nami a organizatorami. Usunięte zostały tylko fragmenty niezrozumiałe lub nieistotne. Postanowiliśmy zostawić również fragmenty, w których Skandal ze Stepą czytają komiksy.Pomimo wszelkich mankamentów cały materiał broni się swoją energią i mamy nadzieję, będzie niecodzienną lekcją historii dla osób, które nie miały szczęścia uczestniczyć w opisanych wydarzeniach. Dla pozostałych to chwila wspomnień i powrotu do buntowniczej młodości…

Lista utworów na płycie:

1. Wstęp – Zadyma

2. Musisz Być Kimś

3. Tworzycie Nowy System

4. Salwador

5. Nienawiść I Wojna

6. Kto?

7. TV Show

8. XXI Wiek

9. Kloss 1

10. Szwindel

11. Szara Rzeczywistość

12. Urodziłem Się 20 Lat Po Wojnie

13. Nowe Wiadomości

14. Atomowa Śmierć

15. Nie Ma Zagrożenia

16. T.

17. Poroniona Generacja

18. Ku Przyszłości

19. Pasterz

20. Fabryka

21. Spytaj Milicjanta

22. Plakat

23. Kloss 2

24. Niewolnik

25. Rebeliant

26. Rejestr Wariatów

27. Wojna Głupców

28. Postęp

29. Musisz Być Kimś

Płyta Dezerter „Jeszcze żywy człowiek”  ukazała się dzięki firmie Mystic Production.

Polecane

Share This