Diana Krall przyjedzie do Polski


2015.02.06

opublikował:

Diana Krall przyjedzie do Polski

Diana Krall zagra w Polsce w ramach promocji swojej najnowszej płyty zatytułowanej „Wallflower”. Koncert odbędzie się 20 października w warszawskiej hali Torwar. Bilety w cenach 199 – 379 PLN trafią do sprzedaży w najbliższą środę.

Nagrodzona pięcioma nagrodami Grammy jazzowa pianistka i wokalistka Diana Krall to jedna z najbardziej utalentowanych i spełnionych osobowości we współczesnym świecie muzycznym. Jest niezwykle szanowaną artystką, ma na swoim koncie liczne sukcesy zarówno na scenie, jak i w studiu nagraniowym. Może być producentką nowego albumu Barbary Streisand, aranżerką i muzycznym dyrektorem projektu Paula McCartneya albo wyruszyć w trasę z  Neilem Youngiem. W  ciągu ostatnich 30 lat Krall sprzedała więcej albumów płytowych niż jakakolwiek inna jazzowa artystka, co pozwoliło jej osiągnąć status jednej z najbardziej ulubionych artystek swego pokolenia. Jej albumy dziewięciokrotnie osiągały złoto, trzy razy platynę i siedem razy wielokrotną platynę. Diana Krall jest prawdziwą potęgą muzyczną.

Nagrywając nowy album Krall świadomie postanowiła powierzyć produkcję muzyczną w ręce nagrodzonego 16-krotnie statuetką Grammy – Davida Fostera. Na albumie znalazły się piosenki pochodzące z lat 60. jak i współczesne, ukazujące niezwykły talent wokalistki. Na trackliście znajdziemy więc popularne, klasyczne przeboje takie jak „California Dreaming” z repertuaru „The Mamas and the Papas” czy „Desperado” zespołu „Eagles” oraz ulubione utwory muzycznych bohaterów Krall: Boba Dylana („Wallflower”) i Eltona Johna („Sorry Seems To Be The Hardest Word”). Album zawiera także nowsze kompozycje jak „Don”t Dream It”s Over” zespołu Crowded House i wspaniałą nową kompozycję Paula McCartneya („If I Take You Home Tonight”). Dzięki nowemu podejściu i zespołowemu wysiłkowi najnowszy album ukazuje Krall w zupełnie nowym świetle.

Polecane

Share This