Diox z mocnym apelem o wsparcie dla Bonusa RPK


2017.12.12

opublikował:

Diox z mocnym apelem o wsparcie dla Bonusa RPK

foto: mat. pras.

Portal TVP.info opublikował przed kilkoma dniami informację mówiącą, że prokuratura domaga się kary pięciu lat i dwóch miesięcy pozbawienia wolności dla Oliviera R., rapera posługującego się pseudonimem Bonus RPK. Ponadto prokuratura żąda 9 tysięcy złotych grzywny i przepadku 450 tys., które Bonus miał rzekomo zarobić na handlu narkotykami. – Raper przekonywał, że padł ofiarą pomówienia tzw. małego świadka koronnego o pseudonimie „Niedźwiadek”. Wiarygodność tego i innych „skruszonych” poddawali w wątpliwość wszyscy adwokaci i ich klienci – czytamy w tekście TVP.info.

W obronie Bonusa stanął Diox, członek składu HIFI. Artysta w emocjonalnym facebookowym wpisie podkreśla, że zarzuty postawiono wyłącznie na podstawie pomówień oraz treści utworów Bonusa. – Prokurator aby stworzyć przed sądem podatny grunt na proponowaną karę ponad 5 lat więzienia i ok 500 tys zł przepadku mienia używa jako argumentu… fragmentów wersów z piosenek artysty – pisze na fanpage’u Diox. – Ta sytuacja jest moim zdaniem absurdalna, chora i niedopuszczalna – dodaje artysta, przytaczając fikcyjny przykład, za pośrednictwem którego Diox chce wykazać sposób rozumowania sądu: – Nasuwa się pytanie: czy jeśli Bogusław Linda strzela z kałasznikowa w reżyserowanym filmie, to znaczy, że jest głównym podejrzanym w sprawie zabójstwa na osiedlu, na którym mieszka, jeśli tam dojdzie do prawdziwej zbrodni? Przecież widać, że strzela z AK-47, więc na bank to on zabił. Co dalej? Bogusława Lindę do więzienia. (…) Nie zgadzam się na sądzenie ludzi na podstawie twórczości lub branie pod uwagę w rozprawach jakiejkolwiek twórczości artystycznej.

Diox apeluje o wsparcie dla Bonusa do jego kolegów z branży muzycznej, ale także do innych artystów. –  Domyślam się, że wiele osób ze środowiska może obawiać się inkryminowania i w obawie o swoje „dobre imię” nie zechce stanąć w tej sprawie po stronie Bonusa RPK, ale proszę i nakłaniam was do tego, abyśmy wszyscy stanowczo, głośno i publicznie powiedzieli, że nie godzimy się na takie sytuacje wobec nas, artystów – bo jutro przyjdą do mnie za napisanie utworu „Noc nie daje snu”, a pojutrze do Ciebie albo co gorsze po Ciebie – pisze raper.

Całą wypowiedź Dioxa znajdziecie w poniższym poście.

Polecane

Share This