Diox: „Nigdy nie byłem bandytą”


2022.09.10

opublikował:

Diox: „Nigdy nie byłem bandytą”

foto: P. Tarasewicz

W sieci pojawił się premierowy kawałek Dioxa. „Nigdy nie byłem bandytą” to drugi singiel zapowiadający album „Wyższa wrażliwość”. Utworu można posłuchać na platformach streamingowych od północy, na 15.00 raper zapowiedział premierę teledysku.

„Nigdy nie byłem bandytą” to swojego rodzaju statement mój jako artysty i jako człowieka. Całe moje życie to żmudna, mozolna praca… legalna praca. Wiem, że w muzyce teraz jest moda udawać jakiegoś bandytę, majaczyć coś o „nieskładaniu zeznań” etc. Ja niezależnie od miejsca i czasu – czy pracowałem z Malikiem, Bonusem RPK, Edytą Górniak czy Patrycją Kazadi – zawsze pozostawałem sobą. Dioxem, Patrykiem, człowiekiem, który nawet jeśli błądzi – nigdy w życiu nie napadał, nigdy nie krzywdził i nigdy nie dążył do takiego wizerunku w żadnej przestrzeni.

Nie tłumaczę się, bo nie muszę. Zajmuję stanowisko, ponieważ zakres niezrozumienia przez ludzi bieżących trendów sprawia, że wszyscy chcą dziś zabijać, strzelać i każdy, kto chce żyć zgodnie z literą prawa, legalnie itd., miałby czuć się źle. Nieprawda. Zamierzam w wyraźny sposób określić moje miejsce na ziemi. Nikt nigdy nie oczekiwał ode mnie, żebym był kimś innym niż jestem – nawet, jeśli jestem zwykłym lamusem, co ciężko pracuję na chleb. Nawet, jeśli mój wizerunek, to będzie „wizerunek pizdy” – uważam, że nie trzeba być złym człowiekiem, aby znaleźć miejsce na ziemi dla siebie – napisał w mediach społecznościowych raper.

„Wyższa wrażliwość” ukaże się 21 października. Wydawnictwo nie będzie dostępne w szerokiej dystrybucji, można natomiast nabyć na wyzszawrazliwosc.pl.

Polecane

Share This