Disclosure zapowiada nową płytę singlem „My High” z gościnnym udziałem Aminé i slowthaia


2020.07.01

opublikował:

Disclosure zapowiada nową płytę singlem „My High” z gościnnym udziałem Aminé i slowthaia

fot. Hollie Fernando

Disclosure prezentują kolejny singiel zapowiadający album „Energy”. Po tytułowym kawałku przyszedł czas na „My High” z gościnnym udziałem Aminé i slowthaia, które jest już dostępne w serwisach cyfrowych. Longplay trafi do sprzedaży 28 sierpnia.

Disclosure najpierw wprowadzili nas w nastrój przywołujący na myśl brazylijski karnawał za sprawą tytułowego kawałka promującego „Energy”, by następnie rozpalić pochodnię mocną propozycją „My High”. W pulsującym utworze słyszymy dwie gorące nazwy ze świata hip-hopu: Aminé oraz slowthai. Ten hip-house został stworzony do tego, by zabrzmieć jak najgłośniej w Waszych głośnikach oraz rozpalić emocje. Do singla powstał teledysk wyreżyserowany przez Simona Cahna, a zdjęcia zrealizowano w Mexico City oraz Los Angeles.

Zawsze chcieliśmy pracować z raperami, ale żadnych nie znaliśmy, nie mieliśmy też za bardzo sposobu, by do jakiegoś dotrzeć… nie ma ich zbyt wielu w Reigate. Pisanie „My High” z Aminé było przezabawne, on równie dobrze mógłby robić karierę jako komik. Pisze błyskawicznie, a obserwowanie go przy pracy to czysta przyjemność. Włożył w singiel mnóstwo energii, dlatego gdy wróciliśmy w styczniu do Anglii, był tylko jeden człowiek, który mógł sprostać dorównaniu do tego poziomu… slowthai – komentują członkowie Disclosure.

Aminé i slowthai nie będą jedynymi raperami, którzy pojawią się na „Energy” – na featuringach usłyszymy także Micka Jenkinsa, Channel Tres oraz legendę w osobie Commona. Pozostali goście to Kelis, Fatoumata Diawara, Eric Thomas, Blick Bassy, Kehlani i Syd.

Jak najlepiej określić trzeci album Disclosure? Artyści mówią, że tytuł „Energy” mówi wszystko.

Przy podejmowaniu decyzji, który utwór trafia na płytę, kierowaliśmy się jednym: energią. Każdy kawałek powstał szybko. Dlatego musieliśmy napisać ich tak dużo, bo nie każdy, który powstał, miał odpowiednią energię – tłumaczą artyści, którzy wybrali 11 utworów z ponad dwustu.

Disclosure tworzą bracia Guy i Howard Lawrence. W 2020 duet obchodzi 10-lecie wydania debiutanckiego singla „Offline Dexterity”. Zespół ma na koncie ponad 5,1 miliardów streamów i 4,8 mln egzemplarzy sprzedanych albumów. Muzycy byli nominowani do Mercury Music Prize, BRIT oraz Grammy.

Disclosure – „Energy” – tracklista:

1. Watch Your Step (Kelis)
2. Lavender (Channel Tres)
3. My High (Aminé & slowthai)
4. Who Knew? (Mick Jenkins)(Douha)
5. Mali Mali(Fatoumata Diawara)
6. Fractal (Interlude)
7. Ce n’est pas (Blick Bassy)
8. ENERGY (Eric Thomas)
9. Thinking ‘Bout You (Interlude)
10. Birthday (Kehlani & Syd)
11. Reverie (Common)

Polecane

Share This