Diwy Polskiej Estrady


2010.02.01

opublikował:

Diwy Polskiej Estrady

Tych wokalistek nie trzeba nikomu przedstawiać. Od kilku dekad należą do czołówki polskiej sceny muzycznej. Zachwycają głosem, charyzmą, nieprzemijającą urodą. Każda z nich niepowtarzalna, ale jest coś, co je łączy – są niekwestionowanymi diwami Polskiej Estrady.

Już 29 marca na jednej scenie w towarzystwie znakomitej orkiestry wystąpią: Halina Kunicka, Halina Frąckowiak, Alicja Majewska, Irena Jarocka, Krystyna Prońko (na zdjęciu). To niepowtarzalna okazja, aby usłyszeć największe przeboje najlepszych polskich wokalistek, znanych i cenionych na całym świecie oraz sprawdzić jak wypadną one w duetach… Ten wyjątkowy koncert odbędzie się już 29 marca w Sali Kongresowej w Warszawie.

Halina Kunicka – urodziła się w 1938 roku we Lwowie.  Polska publiczność poznała ją w 1966 roku, kiedy wydała swój pierwszy album. Od samego początku intrygowała urodą i głosem. Pisali dla niej m.in. Wojciech Młynarski, Ernest Bryll i Agnieszka Osiecka. W 1972 roku reprezentowała Polskę w zespole artystów na Olimpiadzie. Do jej najbardziej znanych przebojów należą Lato, lato czeka, Od nocy do nocy, Orkiestry Dęte, To były piękne dni, Niech tylko zakwitną jabłonie. W ciągu swojej kariery wydała 12 znakomitych płyt, które rozeszły się w milionach egzemplarzy. Do tej pory koncertuje w kraju i za granicą – w Europie, USA, Kanadzie, Izraelu, czy Australii.

Irena Jarocka – zadebiutowała w 1966 roku na scenie opolskiego amfiteatru i od razu ujęła publiczność swoją charyzmą, wrażliwością i przebojowością. Jej ciepły głos o unikalnej barwie bezbłędnie trafia do serc słuchaczy. Nagrała wiele płyt w kraju i za granicą, z których pochodzą takie niezapomniane utwory jak: Nie wrócą te lata, Motylem jestem, Wymyśliłam Cię, Kocha się raz, Gondolierzy znad Wisły. Była wielokrotnie wyróżniana na światowych festiwalach piosenki, jest laureatką mnóstwa plebiscytów prasowych i radiowych. Na koncertach śpiewa w ośmiu językach, w różnych stylach (od popu, przez rock, po jazz). Jej występy są pełne dynamiki, energii i bliskiego kontaktu z publicznością.

Alicja Majewska – „Wielki głos, wielkie przeboje”, pisano o niej w latach 70. Karierę solową rozpoczęła w 1974 roku. Była wielokrotnie nagradzana na opolskim festiwalu, a to za sprawą swoich wielkich przebojów: Jeszcze się tam żagiel bieli, Odkryjmy miłość nieznaną, Być kobietą, To nie sztuka wybudować nowy dom. W 1980 roku zdobyła Grand Prix na festiwalu w Rostocku, a kilka lat później w Hawanie. Koncertuje na całym świecie, jest posiadaczką medalu Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Halina Frąckowiak – wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Debiutowała w 1963 roku na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Szokowała oryginalnymi strojami. Serca publiczności zdobyła głownie utworami: Papierowy księżyc i Napisz, proszę. Zdobyła wiele prestiżowych nagród w konkursach piosenki w kraju i za granicą, wygrywała plebiscyty na najpopularniejszą piosenkarkę. Zawsze pełna pozytywnej energii, którą zaraża publiczność obecną na jej koncertach.

Krystyna Prońko – zadebiutowała w 1973 roku w Opolu i od tej pory jej utwory były stałymi pozycjami na wszystkich polskich listach przebojów. Zapraszana była i jest nadal na koncerty do USA, Niemiec, Norwegii, Kanady, Grecji, na Kubę, co tylko potwierdza jej wysoką pozycję w świecie muzyki. Jej utwory jak Małe Tęsknoty, Jesteś lekiem na całe zło czy Modlitwa o miłość prawdziwą zna z pewnością każdy.

Zmieniają się trendy, style muzyczne, moda. Znikają ze sceny jednosezonowe kariery. Jednak one wciąż są na szczycie, wciąż zachwycają, wciąż mają tysiące fanów. 29 marca wystąpią razem, wykonując swoje największe przeboje. Taka okazja się nie powtórzy.

Polecane

Share This