DJ 600V o pieniądzach za sprzedaż „Skandalu” Molesty: „Dałem się przerobić jak dziecko”


2020.10.19

opublikował:

DJ 600V o pieniądzach za sprzedaż „Skandalu” Molesty: „Dałem się przerobić jak dziecko”

foto: Facebook / DJ 600V

Poznaliśmy już ponad połowę składu trzeciej części książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy”. Dziś autorzy ogłosili udział DJ-a 600V – legendarnego producenta, którego zasługi dla polskiego rapu są nieocenione. Fragment wywiadu jest już dostępny na stronie wydawnictwa No Dayz Off.

Na kwestie finansowe zawsze miałem mniej lub bardziej wyjebane. Tantiemy za »Skandal« – na tej płycie już zarobiłem trochę więcej, bo około pięciu tysięcy złotych! – wciąż otrzymuje kilka osób, łącznie z kolegami, których wkręciłem w tę wytwórnię, ale ja nie dostaję rozliczeń od kopii; za ten materiał spływają do mnie tylko pieniądze z ZAiKS-u. Więc tak, jeśli chodzi o kasę, to dałem się przerobić jak dziecko. Tyle, co skapnęło mi ze »Smak B.E.A.T. Records«, zarabiałem wówczas na dwóch imprezach. Nie rozpaczam jednak z tego powodu. Bardziej mnie to śmieszy niż irytuje, choć to może niektórym wydać się dziwne. Z takim podejściem jednak serce jest lżejsze, a niebo ma bardziej błękitny kolor – tak 600V przedstawia swoje podejście do materialnych aspektów twórczości.

Sprawdź też: Sebastian Fabijański odpowiada Jędkerowi: Sorry, że tak późno, ale nie sądziłem, że coś w ogóle nagrałeś

W obszernym, trwającym ponad sześć godzin wywiadzie, który przeprowadził Jacek Baliński, artysta zdradził ponadto między innymi, na czym polega uczciwość w pracy artystycznej, co wytwarzał, a następnie sprzedawał na Starym Mieście, zanim wydał pierwszą płytę, z jakiego powodu po płycie „V6” na dłuższy czas musiał odizolować się od społeczeństwa oraz dlaczego równolegle tworzył pod dwoma różnymi pseudonimami.

Z pełną treścią będzie można zapoznać się już 4 grudnia, kiedy to odbędzie się premiera „To nie jest hip-hop. Rozmowy III”. Trzecia część publikacji kontynuuje tradycje poprzedniczek, goszcząc na swoich łamach zarówno niezwykle popularnych raperów, jak i mniej medialnych, ale równie istotnych: producentów, DJ-ów, projektantów czy wydawców. Kolejni zaproszeni goście będą ujawniani na profilach @tnjhhrozmowy w każde wtorek oraz sobotę do 10 listopada. Dotychczas ogłoszeni zostali 600V, Bonson, Eldo, Mateusz Jędrzejewicz, Paluch, Rahim, Spisek Jednego oraz Bartłomiej Walczuk.

Polecane

Share This