DJ Eprom & Sensi – okładka, tracklista i making of płyty


2014.09.05

opublikował:

DJ Eprom & Sensi – okładka, tracklista i making of płyty

„Boom Bap Boogie” (Polska, 1993) to dokument obrazujący życie młodych ludzi w polskich miastach. Mocno osadzona w realiach fabuła przeplatana jest wątkami komediowymi oraz autobiograficznymi. Cięty język, którym posługuje się narrator powoduje, że odbiorca może w pełni wczuć się w rolę jednego z głównego bohatera.

Producent muzyczny płyty DJ Eprom: Po trasie koncertowej Sztigar Bonko / Sensi i wspólnie nagranym utworze, postanowiliśmy kontynuować współpracę w skali całego albumu. Efektem tego jest płyta „Boom Bap Boogie”, która z mojej strony jest kontynuacją sztigarskich produkcji, czyli klimatu z lat 90.. Wszystkie bity wyprodukowane na tę płytę wyszły z legendarnych maszyn jak SP 1200, Emulator II, Akai S950 czy MPC 2000 XL. Tłustość i dynamika oraz amerykański charakter brzmienia są dla mnie oczkiem w głowie. Wszystkie dźwięki na płycie dotknęły analogowego out boardu, a rejestrowane były na masteringowych taśmach magnetycznych. Cały proces rejestracji beatów, miksu i masteringu odbywał się w moim studio (Eprom Sounds Studio) a wokale rejestrowaliśmy w Traski Studio w Częstochowie oraz w Otrejbarwie u DJ Deszczu Strugi. Płyta w zamyśle miała być skoczna i energiczna. Tempa na ogół nie schodzą poniżej 100 bpm. Groove opiera się głownie na mocnych bębnach i linii basowej. Na płycie będzie można usłyszeć także jeden utwór z gościnnym udziałem słynnego Sztigara Boko.

Trzecim pełnoprawnym autorem płyty jest DJ Lem, który nie tylko odpowiada za większość scratchy i cutów, ale też udzielił się miejscami na mikrofonie.


Tracklista:

1. Poza kontrolą

2. 97` dobrze pamiętam

3. Przyczajony tygrys, ukryty pies

4. Jest akcja!

5. Hardcore Beatz feat. Ras Tabaka

6. Mantra

7. O.A.B. feat. Tytson

8. Do innych MC’s

9. Bez ściem feat. Sarius

10. Zmieniłem zdanie feat. CENTRUMstrona

11. Wstyd

12. Hip Hop Elements

13. Bonus: Surowy Skrecz

Album można zamówić klikając tutaj .

Autorami okładki są Forin (projektowanie.org) i Tytus (Asfalt Studios).

Polecane

Share This