DJ Grubaz, DJ Falcon1, DJ Kebs i ich analogowe propozycje.


2016.07.15

opublikował:

DJ Grubaz, DJ Falcon1, DJ Kebs i ich analogowe propozycje.

W ten weekend gramy z winyli.

Wytrzymanie jednego dnia bez telefonu dla wielu z Was może wydawać się niemożliwe chociażby z powodu muzyki, której słuchamy właśnie za pomocą tych urządzeń. Dziś jednak stawiamy na analog, dlatego poprosiliśmy DJ-a Grubaza, DJ-a Kebsa i DJ-a Falcon1 o wskazanie propozycji, którymi można delektować się z czarnych płyt. Oto wytypowane przez nich utwory.

DJ Grubaz

WWO – Damy radę

Dzięki tej płycie i blendowi, który zrobiłem na tym singlu, poznałem Wojtka Sokoła, wtedy jako GrubaTechnika zaczęliśmy współpracę z Prosto.

Grammatik – Friko/Wiatru czas

Polowałem na ten singiel bardzo długo i ostatecznie kupiłem dwie nowe kopie w Londynie na Camden za „grosze” 😉

Zipera – Druga Strona Medalu

Pierwsza płyta, którą dostałem za darmo jako dj!!!

DJ Falcon1

Transport Band – A może by… Polish disco

Znany sampel i przede wszystkim super groove. Zespół wydał tylko jeden singiel na 7″ i jest to zdecydowanie klasyk. Sprezentowałem tą płytę Skratch Bastidowi (kanadyjski DJ oraz kolekcjoner siedmiocalówek) i dokładnie w momencie, gdy piszę te słowa, odebrałem kolejną wyszperaną kopię, której już zdecydowanie nie oddam 🙂

Sztigar Bonko – Back From Da Grave

Historia mojego człowieka Sztigara Bonko, z którym zagraliśmy mnóstwo koncertów w całej Polsce i nie tylko. Dla mnie to bardzo ważny numer, ponieważ szkic bitu jest mojego autorstwa i jest to moja pierwsza produkcja wydana na winylu (big up DJ Eprom, który oprócz wokalu zrobił ten bit do końca).

JWP/BC – Fatamorgana

Piękny bit Night Marks Electric Trio, kozackie rymy, śliczny biały vinyl, moja ekipa i płyta, którą współtworzyłem od (prawie) początku do końca.

Bartosz Kruczyński – Baltic Beat

Świeża rzecz od jednego z topowych polskich producentów szeroko pojętej ambitnej elektroniki (chociaż ja wolę określanie muzyki jako dobrej lub złej, gatunki już od dawna się zacierają). Kojąca ambientowa rzecz, pełna dźwięków natury, zrealizowana ze smakiem i wyczuciem. Idealne na wieczorny chill.

DJ Kebs

Wspólna Scena – Aftery

Świeży 12” singiel od uczestników projektu Wspólna Scena w składzie Sokół, Stasiak, Ras, Kosi, DJ Steez. Na krążku oprócz oryginalnej wersji utworu znalazły się ciekawe remiksy, w tym jeden od legendarnej ekipy Da Beatminerz. Pozycja obowiązkowa – wszyscy kochają Aftery!

Sokół / Hades / Sampler Orchestra – Moje ciało

Bardzo ciekawy pod względem koncepcyjnym album oparty na twórczości Tadeusza Różewicza pod muzykę duetu Sampler Orchestra. Bardzo charakterystyczne głosy raperów doskonale wpisują się w mroczny klimat albumu.The Returners ft. Kuban – Przepis na jutro


„Nowa stara szkoła”, czyli 2LP album producencki od duetu The Returners to świeża pozycja w rapowym katalogu wytwórni Prosto. Dopracowane aranżacyjnie i brzmieniowo produkcje dopełnione plejadą polskich artystów hip-hopowych oraz dużą dawką skreczu od DJ-a Chwiała.

Polecane

Share This