Dlaczego drugi album Multiego nie powtórzył sukcesu debiutu? Raper zna przyczynę


2019.03.18

opublikował:

Dlaczego drugi album Multiego nie powtórzył sukcesu debiutu? Raper zna przyczynę

fot. P. Tarasewicz

Pod koniec 2017 roku Young Multi wdarł się szturmem na rapową scenę, wydając album „Nowa fala”. Mimo iż krążek pojawił się w sklepach 1 grudnia, album uplasował się na 16. pozycji listy najlepiej sprzedających się w Polsce płyt w 2017.

Multi nie kazał długo czekać na swój kolejny krążek, dzięki czemu już w listopadzie ubiegłego roku do sprzedaży trafił „Trapstar”. Album debiutował wprawdzie na szczycie OLiS, ale po tygodniu był już poza czołową dziesiątką, w kolejnym zajmował już 48. pozycję, a potem wypadł poza pięćdziesiątkę.

Tym razem dla Multiego zabrakło miejsca w zestawieniu, spadek zainteresowania widać także po wyświetleniach klipów na YouTube. Na scenie znajdą się tacy, którzy stwierdzą, że były YouTuber był po prostu sezonową gwiazdą i jego czas na scenie już przeminął. Sam Multi patrzy na sprawę inaczej.

„Nowa fala” to by był debiut i w pewnym sensie ciekawostka dla ludzi i hejterów. Teraz ugruntowuję swoją pozycję, która sprawia, że zostaną ludzie, którzy chcą nadal słuchać mojej muzyki, nie patrząc na hype i modę. Druga kwestia jest też taka, że ten album – jak mówiłem wcześniej – nie był robiony z myślą o rozgłosie. Chciałem się pokazać z innej strony, bardziej osobistej – skomentował na Instastory Multi zapytany o to, dlaczego jego nowe kawałki nie wykręcają już tak dobrych liczb na YouTube.

Polecane

Share This