Dlaczego Sting odwołał koncert na imprezie TVP? Muzyk miał paść ofiarą manipulacji

Nowe informacje w sprawie odwołanego występu na gali Wiktorów.


2022.05.30

opublikował:

Dlaczego Sting odwołał koncert na imprezie TVP? Muzyk miał paść ofiarą manipulacji

fot. mat. pras.

Sting miał być gwiazdą tegorocznej gali Wiktorów. Na kilka dni przed transmitowanym na antenie TVP wydarzeniem artysta wycofał się z przedsięwzięcia. Wówczas mówiło się, że artysta zdecydował się na ten krok, mając na uwadze apele o odwołanie występu, które pod jego adresem wysyłali m.in. Mariusz Szczygieł i Maciej Stuhr. Dziś wiemy, że wpływ na jego decyzję miał kto inny.

Drogi panie Sting, prawdopodobnie nie wie pan, że występując na Gali Wiktory TVP, autoryzuje i uwiarygadnia pan telewizję, która nie ma nic wspólnego z demokratycznymi wolnymi mediami. Media mają być czwartą władzą, która patrzy na ręce rządzącym, ale Telewizja Polska jest tubą propagandową rządu. To właśnie ta telewizja popiera odebranie praw polskim kobietom i osobom LGBT. Wielu prawników śledzi ten język nienawiści, ponieważ po upadku aktualnej władzy, ludzie tworzący tę telewizję, zostaną pozwani przed sądy. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zawłaszczył publiczną telewizję i sprowadził jej programy informacyjne do roli urzędowej tablicy ogłoszeń – pisał wówczas Szczygieł.

Kiedy Sting i jego management zdecydowali o odwołaniu występu, reprezentująca artystę w Polsce wytwórnia Universal opublikowała oświadczenie, w którym mogliśmy przeczytać:

Sting nie wystąpi na gali rozdania Wiktorów 31 marca, wbrew wcześniejszym planom. Sting koncentruje się na wyczekiwanej przez fanów trasie koncertowej „My Songs”, przełożonej z powodu pandemii, oraz premierze singla charytatywnego „Russians (Guitar/Cello Version)”, z którego zysk netto wesprze organizację charytatywną Help Ukraine Center. Środki zostaną przekazane poprzez niemiecką fundację charytatywną Ernst Prost „People For Peace – Peace for People”.

Po kilku miesiącach okazuje się, że ukraiński wątek jest w całej sprawie bardzo ważny. Na jaw wychodzą nowe informacje, z których wynika, że muzyk został zmanipulowany i godząc się na występ, był przekonany, że wspiera imprezę charytatywną na rzecz Ukraińców.

Wytłumaczyliśmy mu, że występem na gali Wiktorów uwiarygodnia reżimową telewizję, która stała się tubą propagandową rządu. Decyzję podjął sam – powiedział Gazecie Wyborczej Michał Englert, który wraz z Małgorzatą Szumowską pracował przy filmie „Infinite Storm” z żoną Stinga.

Dali się zmanipulować – myśleli, że to koncert charytatywny. Byli pod wrażeniem otwartości, z jaką Polacy przyjmowali Ukraińców uciekających przed rosyjską agresją. Trudie odwiedziła potem uchodźców w Lublinie. Ale nie tylko oni chcieli się zaangażować w pomoc, także materialną. Wielu zagranicznych znajomych mnie o to pytało – wyjaśniła Małgorzata Szumowska.

Polecane

Share This