Dlaczego „Version 2.0” Garbage jest tak wyjątkowe?


2018.06.14

opublikował:

Dlaczego „Version 2.0” Garbage jest tak wyjątkowe?

fot. materiały prasowe

„Version 2.0” zespołu Garbage oferuje zupełnie nowe wrażenia dla najwierniejszych fanów grupy. Na płycie znalazły się zremasterowane wersje utworów, a w wersji deluxe B-sidy pochodzące z okresu, w którym album pierwotnie został wydany.

Po premierze, w maju 1998 r., album „Version 2.0”  trafił na pierwsze miejsce najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii osiągając status podwójnej platyny. Na całym świecie sprzedano ponad 4 mln jego kopii. Krążek uzyskał nominację do prestiżowej nagrody Grammy (za Album Roku) oraz MTV Europe Awards.

„Version 2.0” to brzmienie dojrzewającego zespołu, ewoluującego i przede wszystkim zdobywającego zaufanie. Kiedy zaczynaliśmy nagrania, podjęliśmy świadomą decyzję, by nie wymyślać siebie na nowo, ale raczej wykorzystać to, czego nauczyliśmy się w trakcie tworzenia debiutu i przefiltrowaliśmy to przez nową technologię cyfrową, z którą mieliśmy do czynienia. Pod względem brzmieniowym krążek momentami jest ostry jak brzytwa innym razem pięknie delikatny. To chyba nasz najlepszy album”  – mówi perkusista Butch Vig.

Już teraz możecie obejrzeć specjalny materiał, w którym zespół Garbage opowiada o „Version 2.0”.

Polecane

Share This