DM Stith przed Sufjanem Stevensem


2011.04.08

opublikował:

DM Stith przed Sufjanem Stevensem

Przed jednym z najwybitniejszych współczesnych songwriterów wystąpi DM Stith – amerykański multiinstrumentalista, wokalista oraz autor tekstów.

Równocześnie informujemy, iż w sprzedaży zostały ostatnie bilety na występ Sufjana Stevensa. Można je nabywać za pośrednictwem ticketpro.pl oraz eventim.pl.

David Stith pochodzi z muzycznej rodziny: jego ojciec jest dyrektorem akademickiego zespołu dętego i byłym dyrektorem chóru kościelnego, a jego dziadek to profesor honorowy w Departamencie Muzyki na Uniwersytet Cornella. Co więcej, matka Davida to pianistka, a jego siostry śpiewają operowo, grają na pianinie i kotłach, stepują i znakomicie grają w softball. David Stith dorastał w lęku przed występami z rodzinnym zespołem w kościele, zamiast tego preferował rysowanie labiryntów na kościelnych biuletynach podczas mszy.

Nieprzyjemne wystąpienie w musicalu „Upiór w operze” na szkolnym apelu w piątej klasie (przy akompaniamencie matki) prawie na dobre zniechęciło go do muzyki. W szkole średniej Stith założył zespół noise, zwany Starchild. Członkowie zespołu więcej czasu poświęcali jednak na malowaniu gitar niż na faktycznej grze. Podczas tego okresu David okazał się być płodnym poetą – światło dzienne bowiem ujrzało wiele wierszy jego autorstwa. Artysta wydał swój pierwszy album zatytułowany „Heavy Ghost” w 2009 roku nakładem wytwórni Asthmatic Kitty. Album otrzymał bardzo pozytywne recenzje, zdobywając 84 punktów na Metacritic – amerykańskiej stronie internetowej agregującej recenzje albumów muzycznych, gier komputerowych, filmów i seriali.

Polecane

Share This