Do it yourself, czyli wyprodukuj „Introvizje” 52UM-u


2014.02.11

opublikował:

Do it yourself, czyli wyprodukuj „Introvizje” 52UM-u

 Muzycy skupieni wokół Roberta Brylewskiego oraz Konrada Januszka z końcem 2013 roku wydali swoją trzecią płytę zatytułowaną „Introversja”. Dziś proponują chętnym produkcję DVD 52um-u zatytułowaną „Introvizja”

   

„Introvizja” zawiera wizualizacje do utworów z płyty „Introversja” wydanej nakładem Fonografiki z końcem 2013 roku. Poza teledyskiem do utworu „Skarb”, promującym ostatni album Roberta Brylewskiego i spółki, znajdziemy tam animacje zaprzyjaźnionego z zespołem 52um Marcina Darmosa do takich utworów, jak „Warszawa 2013”, „Harmonie”, „Nie chcę umierać” oraz „Ghost of Rock&Roll”.

Całość do obejrzenia oraz pobrania za darmo. Więcej na temat samego pomysłu możemy dowiedzieć się z DVD w wersji flash, dostępnej na oficjalnej stronie Darmosa pod tym linkiem.

Przypomnijmy, „Introversja” to trzeci album zespołu 52UM. Jest nawiązaniem do okresu nazywanego przez samych muzyków „Praszumem” – początków aktywności twórczej duetu Roberta Brylewskiego i Konrada Januszka. Na płycie pojawią się więc akustyczne brzmienia i momentami, zaskakujący nastrój utworów współtworzony przez elektroniczne instrumentarium Wojtka Konikiewicza i Pawła Stawarza. W warstwie wokalnej pojawia się żeński głos Sary Brylewskiej, córki Roberta, która również w początkowej aktywności 52UM-u towarzyszyła muzykom.

Obok utworów oryginalnych, w jednym z utworów wykorzystano wiersz Agnieszki Osieckiej „Ja nie chcę spać”. Ambicją autorów jest próba odpowiedzi na metafizyczną pustkę ogarniającą współczesnego człowieka poddanego galopującym zmianom cywilizacji.

 

Love is the answer – mówią muzycy zespołu 52UM, parafrazując jeden z utworów zespołu Bad Brains. Prymat ideologii w wielu obszarach świadomości politycznej czy religijnej oraz brak otwarcia na rzeczywiste potrzeby duchowe to prawdziwe powody kryzysu wartości z jakim się dzisiaj zmagamy.

Polecane

Share This